Nuk po shkëlqen me Real Madrid, klubi i La Liga dëshiron transferimin e Arda Guler

Futboll

Nuk po shkëlqen me Real Madrid, klubi i La Liga dëshiron transferimin e Arda Guler

Më: 8 prill 2024 Në ora: 08:28
Ancelotti dhe Arda Guler

Sevilla ka treguar interesim të qartë për të siguruar huazimin e Arda Guler për sezonin 2024-25.

Futbollisti i ri turk ka pasur një fillim të vështirë te Real Madrid, duke luftuar për të gjetur minuta në ekipin e parë. Nisur nga kjo situatë, drejtuesit e klubit ‘merengue’ po shqyrtojnë seriozisht mundësinë e lirimit të adoleshentit në mënyrë që ai të shijojë kohën e rregullt të lojës në një ekip tjetër.

Guler, i vetëdijshëm për rëndësinë e grumbullimit të përvojës në fushën e lojës, mirëpret mundësinë e një huazimi. Në një klub si Real Madrid, ku konkurrenca është e ashpër, mundësitë mund të kufizohen, kështu që një huazim do të ishte një mundësi për të rigjallëruar karrierën e tij dhe për të provuar vlerën e tij në një kontekst tjetër, ashtu siç bëri Brahim Diaz gjatë kohës së tij në Milan.

Interesimi i Sevillas për talentin turk është i dukshëm, por marrëdhëniet e tensionuara mes dy klubeve mund të komplikojnë negociatat. Mosmarrëveshjet e mëparshme, veçanërisht lidhur me ankesat në Federatën Spanjolle të Futbollit, mund ta bëjnë Real Madrid të shqyrtojë opsione të tjera përpara se të binte dakord për një huazim me Sevillan.

Pavarësisht këtyre komplikimeve, Guler nuk është pa kërkues. Edhe klube të tjera janë të interesuara për të marrë shërbimet e talentit të ri turk nëse Real Madrid vendos ta huazojë atë. Sidoqoftë, Sevilla duket e gatshme të luftojë për transferimin e tij dhe t’i ofrojë atij mundësinë për t’u zhvilluar në La Liga nën urdhërat e Julen Lopetegui.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat