Guardiola: Të fitojmë në kthim kundër mbretërve të Champions

Futboll

Guardiola: Të fitojmë në kthim kundër mbretërve të Champions

Më: 10 prill 2024 Në ora: 09:26
Guardilla

Trajneri i anglezëve bën shaka dhe buzëqesh, por e di që Reali nuk do të jetë i lehtë për t'u mposhtur: "Duhet të qëndrojmë të qetë"

Pep Guardiola, duke folur për spektaklin mes Real Madridit dhe Manchester City-t në Bernabeu në ndeshjen e parë çerekfinale të Champions League, buzëqeshi: “Ishte një ndeshje e mirë, por me tifozët tanë duhet ta kompensojmë për të fituar kundër mbretërve të kësaj gare. Foden? Jo keq, kur sulmon në këtë pozicion qendror ka cilësi të pabesueshme. Edhe Gvardiol shënoi një gol të jashtëzakonshëm, le ta marrim këtë barazim”.

Më pas, për ndeshjen e dytë, ai shtoi: "Për 4 ditë kemi Luton, jemi pas Arsenalit dhe Liverpoolit dhe po mendojmë për këtë. Lojtarët më mahnitin me atë që bëjnë, me këtë dëshirë. Më mahnitin çdo vit, për mua ata janë legjenda. Do të kemi mundësinë të përgatitemi për rikthimin, ne e dimë se çfarë duhet të bëjmë: të fitojmë”.

Për lojtarët e Realit: "Ata kanë aftësi për të dribluar dhe më pas Kroos lëviz ekipin ashtu siç mund ta bëjë vetëm Toni. Ata kthehen gjithmonë në lojë? Po, ashtu edhe ne, e bëmë në një Bernabeu si ky”.

Në lidhje me vendimin për të lënë jashtë De Bruyne, ai zbuloi: "Ne folëm, ai ishte në mesin e titullarëve dhe ai erdhi në dhomën e zhveshjes dhe më tha se nuk mund të luante. Ndihej shumë i sëmurë"..

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat