Liverpooli nuk fiton sërish, larg titullit

Më: 27 prill 2024 Në ora: 15:40
Liverpooli

Liverpooli nuk fiton sërish.

Skuadra e Jurgen Klopp nuk shkoi më shumë se barazimi 2:2 në Londër përballë West Hamit vendas, pikë që pothuajse zeron shanset e The Reds për titullin kampion.

Vendasit shënuan dy gola me kokë. Jarred Bowen zhbllokoi takimin në fundin e pjesës së parë, vetëm pak çaste pasi Luis Diaz ishte ndalur nga shtylla në krahun tjetër.

Ndërkohë që 13 minuta përpara fundit festoi edhe Michail Antonio. Mes tyre dy golat e Liverpoolit. Që përmbysi përkohësisht rezultatin falë golit të Andrew Robertson dhe autogolit të portierit Alphonse Areola.

Pa fat miqtë një minutë përpara fundit, me goditjen e Harvey Elliot që u ndal nga traversa. Përfundimisht 2-2 dhe gara për titullin do të vijojë mes Manchester Cityt dhe Arsenalit.