Haxhimusa het-trik, Ferizaj mund 2 Korrikun dhe bën një drejt rikthimit në elitën e futbollit

Nga: K.G. Më: 28 prill 2024 Në ora: 17:26
Ferizaj feston

Ferizaj para shikuesve të vet ka rrëmbyer tre pikë dhe bën një hap drejt rikthimit në elitën e futbollit të Kosovës.

Ferizaj e ka mposhtur me rezultat 4:2 2 Korrikun, në takimin e javës së 24-të të Ligës së Parë të Kosovës, Grupi B.

“Një fitore shumë e rëndësishme si vendas ndaj 2 Korrikut, me tre golat e sulmuesit Betim Haxhimusa dhe golin e Erion Sadriut.

Ndeshja filloi fuqishëm për skuadrën tonë, ku pas 10 minutash lojë krijuam epërsi prej 2 golash.

Pjesa tjetër e ndeshjes kaloi në dominimin tonë, duke e administruar rezultatin me lojë të bukur”, njofton FC Ferizaj.