Sot gjysmëfinalja e parë

Më: 17 maj 2024 Në ora: 13:45
Foto ilustrim

Pas përfundimit të 36 javëve kampionat, skuadrat e renditura në vendet 1 (Egnatia), 2 (Partizani), 3 (Vllaznia) dhe 4 (Skënderbeu), do të zhvillojnë ndeshje “play off”, sipas shortit më poshtë:SOT (17 MAJ)

PARTIZANI-SKËNDERBEU 20:00

TË DIELËN (19 MAJ)

EGNATIA-VLLAZNIA 20:00

* Ndeshjet do të zhvillohen në stadiumin “Air Albania”. Në rast barazimi pas 90 minutave të lojës së rregullt, skuadra e renditur më mirë në klasifikimin përfundimtar kualifikohet për në finale.

* Dy ekipet finaliste do të zhvillojnë më pas ndeshje për të përcaktuar ekipin kampion. Në rast se do të ketë barazim pas 90 minutave do të ketë: shtesë 2 x 15 minuta ose penallti.

* Dy ekipet e eliminuara do të zhvillojnë ndeshje me një takim në stadiumin “Air Albania” për të përcaktuar ekipin e vendit të tretë, i cili do të jetë pjesëmarrës në turin e parë të Conference League. Në rast se do të ketë barazim pas 90 minutave të lojës së rregullt, do të ketë shtesë 2 herë nga 15 minuta ose penallti.