Gjilanasit mbledhin para për shërimin e Drinor Gashit

Gjilani

Gjilanasit mbledhin para për shërimin e Drinor Gashit

Më: 19 janar 2022 Në ora: 20:55
Drinor Gashi

Fondacioni Humanitar “Avni Hyseni”, gjatë së mërkurës, doli për të mbledhur të holla për shërimin e 27-vjeçarit, Drinor Gashi.

Ky i fundit është në trajtim intensiv në Turqi, pasi i ka të dëmtuara mushkëritë si dhe ka infeksion në mëlçi dhe në zemër.

Solidarizimi i gjilanasve ishte i madh, ku dhjetëra qytetarë kontribuuan financiarisht, për të arritur shumën e paraparë prej 100 mijë eurosh.

Nga Fondacioni “Avni Hyseni” kanë konfirmuar se shuma tashmë është arritur dhe se të njëjtat do t’i dërgohen familjes së 27-vjeçarit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat