Rahoveci shënon fitoren e 20-të radhazi

Më: 9 mars 2024 Në ora: 22:26
Pamje nga një ndeshje

Rahoveci e ka shënuar edhe fitoren e 20-të rresht në Superligën e Kosovës në hendboll.

Të shtunën mbrëma në palestrën “Mizahir Isma” në kuadër të xhiros së 20-të, Rahoveci e mposhti Trepçën me rezultatin 41:39.

Në 15 minutat e parë u luajt ndeshje e barabartë. Më pas vendasit u shkëputën dhe pjesa e parë përfundoi 23:14.

Mysafirët nuk u dorëzuan dhe në fund u afruan në dy gola, 41:39. Por pa mundur të ndalin serinë e “vreshtarëve”.
Florian Rexha i shënoi tetë gola për Rahovecin. Gjashtë i kishte Adonit Isufi, ndërsa nga pesë i realizuan Alban Haziri e Igor Radojeviq.

Te Trepça plot 16 gola i realizoi kapiteni Sali Maxhera. 12 gola i kishte Yassine Henahen.

Rahoveci udhëheq me 40 pikë. Trepça mbetet në pjesën e epërme të tabelës me 24 pikë.