Platforma e Energjis Pozitive e Besëlidhjës Shqiptare të shekullit XXI

Historia

Platforma e Energjis Pozitive e Besëlidhjës Shqiptare të shekullit XXI

Nga: Fatmir Muqolli Më: 10 qershor 2022 Në ora: 15:15
Foto ilustrim

Me rastin 144 vjetorit Lidhjës së Prizrenit Shkrimtari Fatmir Muçolli ,Mjeshtër i Gradës IV Mësues për shërimë natyror në Sistemin REIKI Japonez., Zbulues formulues i Sistemit për shërim natyror me EP EnergjiPozitive ,për zhvillimë përsonal pozitivë të qytetarëve dhe ringjalljen e Ekonomis me EP Energji Pozitive, bënë thirrje për organizimin e Besëlidhjës Shqipëtare të shekullit XXI për të mirën e natyrës dhe gjithë njerëzisë .

Thirrje lutje kërkes për të na ndihmuar që zëri i arsyes pozitive i Energjis Pozitive nga Kosova kudo në botë të dëgjohet për media , për Qeverin e Kosovës dhe gjithë populin Shqipëtarë kudo që jetojnë dhe veprojnë në trojet Shqipëtare dhe në Diasporë, për Forumin për Iniciativa Qytetare, për Artist, Sportist , Këngëtarë e atdhetarë, që të mirën vetveti, familjës së tyre, natyrës dhe gjithë shoqëris ja dëshirojnë ,me qëllimë të mirë që të keqen Energjin Negative që jetën e qytetarëve po e vështërson me mendim dhe qëllimë të mirë ta parandalojmë.

Të nderuar zonja dhe zotërij , të nderuar prindër dhe fëmijë , të nderuar bashkatdhetarë kudo që zërin na dëgjoni, jemi dëshmitarë se e gjithë bota po përballet me krizën energjetike , me bllokada ekonomike, me pandemi, me luftra, me ngrohjën globale që katastrofa natyrore po kushtëzonë, qytetarët po jetojnë pa siguri ,me shtrejtësi, me varfri, dhe shumë vende të botës me mjerimë, vuajtje e uri . Edhe presidenti i SHBA Jo Beiden shpesh ka paralajmrtuar, edhe sekretari i kombeve të bashkuara Antonio Gutarres, edhe Fialantropi Bill Geates, edhe shumë shkencëtar, artist sportist e këngëtarë , edhe pronari i Kompanis Teslla Elon Musk kanë alarmuar për rrezikun që i paraqitet gjithë njerzimit nga ngrohja globale. tani kur EGO qytetarët i ka bllokuar pa mëshirshëm,po e keqtrajtojnë njani tjetrin edhe shtazët, edhe natyrën po e shkatrrojnë,

Është koha që të gjitha forcat mendore dhe fizike ti bashkojmë, lutjet ti bashkojnë, të bëhet thirrje që luftat sa më shpejt të ndalohen që të gjenden kompromise , qytetarët ta falin njani tjetrin dhe ta ndihmojnë ,jetën qdo gjallese të ja lehtsojmë dhe kjo nuk bëhet pa vullnet të mirë EP, pa ushtrime dhe pa trejnime, pa i dhënë mundësi për angazhimin e gjithescilit qytetarë që të mundet me u angazhuar dhe të kontribojë

Paralajmrim nëse lufta mes Rusis dhe Ukrainës nuk ndalon nëse qytetarët nuk vetdijsohen , angazhohen për të parandaluar të keqen , nëse tokat nuk do punohen do ketë, kriza edhe më të mëdha energjetike, edhe shtrejtësi, edhe mungesë të ushqimeve gjithqka do të eskalonë, do ketë luftra qytetare kudo edhe vëlla vrasje , dhe për këtë ju bëjmë thirrje lutje edhe qeveritarëve në trojet Shqipëtarer edhe bashkëatdhetarëve kudo që jetojnë dhe veprojnë, që të angazhohen , të bashkëpunojnë me komunat ku jetojnë dhe veprojnë, me shoqata , Kulturore ,Ekologjike, Humanitare, Zhvillimore me mendim dhe qëllimë të mirë EP Energji Pozitive të mësohet trejnohen dhe ushtrohen me zemrën dhe shpirtinj e tyre të komunikojnë , qdo ditë të diele deri sa lufta mes Rusis dhe Ukrainës të mbaronë,të organizojnë festa paqësore me qëllimë të mirë në artin e mendimit pozitivë , të manifestojnë Ep Energjisn pozitive , mesazhe paqësore të përqojnë , lutje dhe meditimë të ushtrojnë , tregje ditore të organizojnë, të këndojnë e vallzojnë së bashku për qëllimë të mirë për ta zgjuar vullnetin pozitivë të qytetarëve për pajtimë dhe bashkëpunim për të ardhmen me EP Energji Pozitive . QË të Lobohet që Kosova si vendë paqësor të pranohet në OKB pa kushte , dhe kur lufta të mbaronë të bëhet tradit dhe kulturë gjithmonë sa here që stinët klima në univerz ndryshojnë me 21 mars, me 21qershor, me 21 me 21 shtatorë , me 21 dhjetorë kudo në botë festa paqësore të organizohen , dhe forume për klimën dhe paqen në botë dhe kjo iniciativ forumi i parë nga Kosova të fillohet dhe kjo të regjistrohet në Historin Humane si EP SFIDA E SHEKULLIT XXI SAKRIFICA SFIDIMI Besëlidhja Shqipëtarë e shekullit XXI për të mirën e natyrës dhe gjithë shoqëris, për MIRËSI që vendi ynë të bëhet vend takim i qytetarëve të vullnetit të mirë dhe superfuqive për të mirën e Natyrës dhe gjithë shoqërisë.

i Projektit të bëhet në baza vullnetare , kudo që do organizohen festa me iniciativen e EP Energjis pozitiv me qëllim të mirë , ato ditë qytetarët aktivistët nga tatime të lirohen çka të fitohet nga aktivitetet 7 % për Platformën e EP Energjis Pozitive të dhurohen në OKB të vendoset me ligjë që qdo njeri nga 7 ditë pune në vitë për Platformën e EP Energjis Pozitive ti dhuroj, që këto mjete nga tatimet të lirohen Bashkarisht kryeqytetin e Energjis pozitive në Kosovë ta ndërtojnë për të mirën e natyrës dhe shoqëris për MIRËSI Kosovën me emrin Mirësi ta emrojmë . Që nga Kosova Energjija Pozitive kudo të promovohet dhe organizohet që luftrat dhe ngrohjën globale ta parandalojmë, që qytetarët të ushtrohen vedijsohen dhe trejnohen pozitivisht të mendojnë dhe veprojnë ,ushtrimet dhe trejnimet zgjasin 21 ditë, që në mendje formulat ti regjistrojnë ,dhe formën e shërimit nga keqja ego ta mësojnë, që energjit në trupin e njeriut dhe në natyrë po i bllokon që po shkatohen tensione dhe katastrofa humanitare .

Që Bioturizmin kudo në botë ta organizojmë ; qendra të Kuturës, turistike rehabilituese në sitemin me Ep Energjis pozitive kudo të organizohen , që Bioturizmi të bëhet burim i Energjis Pozitive ,për ringjalljen e Ekonomis Botrore për pyllzimin dhe gjelbrimin e planetit tokë, për parandalimin e bllokadave që po shkaktojnë Krizave humanitare ,

Prandaj ju bëjë lutje që të na kontaktoni, të oragnizohemi një debat publik me mendim dhe qëllimë të mirë ta organizojmë të hapur pa akuza , me penalist nga Qeveria dhe Shoqërija Civile që seclli të angazhohet të mendojë pozitivisht me qëëëlimë të mirë , me çka ka mundësi të na ndihmojë për të ardhmen e fëmijve dhe gjeneratave të reja.

Parandaj ju lutemi me zemër dhe shpirtë për mirkuptimë nëse ju lutjen e paranoni e nderoni dhe praktikoni, EP Energjija Pozitive do promovohet dhe organizohet, edhe qytetarët nga e gjithë bota do solidarizohen për të mirën do angazhohen, dhe do na nderojnë dhe kontribojnë se të gjithë nga e mira EP Energjija pozitive do përfitojnë .

Duke shpresuar se ju do reflektoni poztivë, ju mirpres për bashkëpunimë me respekt dhe nderime Fatmir Muçolli

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat