“Kemi disa dëshmitarë të vrarë”, Gazmend Halilaj ua “këputë” shpresat ish-komandantëve të UÇK-së në Hagë, flet edhe kërcënimin me vrasje të Albin Kurtit

Intervista

“Kemi disa dëshmitarë të vrarë”, Gazmend Halilaj ua “këputë” shpresat ish-komandantëve të UÇK-së në Hagë, flet edhe kërcënimin me vrasje të Albin Kurtit

Arbnore Zhushi Nga Arbnore Zhushi Më 2 nëntor 2021 Në ora: 09:43
Gazmend Halilaj

Ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, që po gjykohen nga Gjykata Speciale në Hagë, i kanë gjasat minimale për t’u liruar me kusht në këtë fazë të procedurës. Kështu ka deklaruar avokati Gazmend Halilaj, në një intervistë për gazetën “Bota sot”.

Duke folur për mundësinë që Policia e Kosovës të garantojë lirimin e tyre me kusht, Halilaj ka thënë se pavarësisht të arriturave të PK-së, ajo nuk do të mund t’i rezistojë ndikimit të tyre apo klaneve që udhëhiqen nga ta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat