Sot moti i vranët dhe me intervale me diell

Kosova

Sot moti i vranët dhe me intervale me diell

Më: 16 prill 2024 Në ora: 06:47
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mban mot i vranët dhe me intervale me diell.

"Vranësirat në orët e vona parashihen të sjellinInstituti Hidrometeorologjik i Kosovës shi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi mesatare dhe lokalisht e fortë", njofton IHMK.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat