Shikoni si mundeni vetë ta punoni maskën për fytyrë nga e cila gjoja nuk mjegullohen syzet

Life style

Shikoni si mundeni vetë ta punoni maskën për fytyrë nga e cila gjoja nuk mjegullohen syzet

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 06:43
Pamje nga video

Vënia e maskës mbrojtëse në fytyrë te shumica e njerëzve rezulton me mjegullim të syzeve

Në YouTube janë postuar shumë video në të cilat tregohet si ta bëni maskën nga tekstili nga i cili syzet nuk do të mjegullohen.

Sekreti qëndron në shtesën e modeluar për hundë e cila e riorienton ajrin të cilin e nxjerrim nga goja larg nga syzet.

Shikoni si mundeni vetë ta punoni maskën e tillë, nuk është e komplikuar.

Është shumë e thjeshtë – merrni një leckë të butë, në të vendosni pak mjete për larje enësh dhe fshini xhamat e syzeve.

Lini që të thahen 15 minuta dhe fshini me leckë mikrofibre.

Në xhama do të mbetet një shtresë mbrojtëse e cila do të mbrojë nga mjegulla.

Kjo është posaçërisht e dobishme në këto ditë të ftohta kur syzet mjegullohen brenda një sekonde pasi që nga vendi i ftohtë hyni në hapësirë të ngrohtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat