Quhen çizme shiu, por janë kaq ‘chic’ sa nuk t’i hiqni nga këmba edhe në diell

Life style

Quhen çizme shiu, por janë kaq ‘chic’ sa nuk t’i hiqni nga këmba edhe në diell

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 15:09
Foto Ilustrim

Nëse disa vite më parë çizmet e shiut përdoreshin vetëm për një funksion, së fundmi ky aksesor po zë vend tejet të rëndësishëm si pjesës ‘chic’ për të plotësuar një veshje.

Çizmja e shiut është aksesori i modës për Vjeshtë 2020 dhe jo më kot ky aksesor pati vëmendje në pasarelat e prezantimit të koleksioneve te reja.

Guximi dhe imagjinata e stilistëve këtë sezon ka shkuar deri tek kombinimi i fustaneve të mbrëmjeve apo kostumeve serioze me çizme shiu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat