“Cili është babai?”- 28-vjeçarja rrëfen ‘makthin’ që po përjeton: Tradhtova të dashurin dhe tani jam shtatzënë…

Life style

“Cili është babai?”- 28-vjeçarja rrëfen ‘makthin’ që po përjeton: Tradhtova të dashurin dhe tani jam shtatzënë…

Më: 11 dhjetor 2020 Në ora: 12:56
Ilustrim

Një vajzë 28-vjeçare rrëfen për rubrikën “Dear Deidre” të “The Sun” se si e tradhtoi partnerin e saj dhe tashmë është shtatzënë, por nuk e di se e kujt është foshnja që pritet të vijë në jetë.

Ja çfarë shkruan ajo:

“Unë bëra një gabim të madh. Kam tradhtuar të dashurin tim dhe tani jam shtatzënë, dhe nuk jam e sigurt se kush është babai.

Unë jam 28 vjeç dhe i dashuri im është 29. Ne kemi qenë së bashku për gjashtë vjet dhe kemi një marrëdhënie të shkëlqyeshme. E kam tradhtuar atë gjatë kohës që isha me pushime dhe tani jam në pritje të ëmbël.

Unë jam 20 javëshe shtatzënë me fëmijën tonë të parë, por jam e shqetësuar se nuk është i të dashurit tim. Unë shkova me pushime në Qipro me një grup vajzash gjatë verës.

U organizua një festë, ku vetëm disa prej nesh shkuan për shkak të kufizimeve të koronavirusit. Një natë shkuam në një bar dhe takova djalin më të mrekullueshëm. Ai ishte 27 vjeç dhe ne përfunduam duke biseduar tërë natën.

Ai po qëndronte në të njëjtin hotel me ne dhe më bindi që të shkoja në dhomën e tij të hotelit për një pije tjetër. Prita derisa të tjerët në dhomën time të flinin dhe u futa në dhomën e tij.

E di që ishte një gjë e keqe, sepse edhe virusi ishte kudo, por unë kisha pirë. Trokita në derë dhe gjëja tjetër që mbaj mend është se ndjeva dy duar në trup. Ne po putheshim me pasion dhe kryem marrëdhënie seksuale, që ishte një përvojë e mahnitshme.

Pasi bëra një test shtatzënie, unë rezultova shtatzënë vetëm disa javë pasi u kthyem nga pushimet. Nuk e di se kush është babai.

Jam shumë e shqetësuar se i dashuri im e di që diçka nuk shkon. E dua shumë dhe nuk dua ta lëndoj. Unë e di se ai do të jetë një baba i shkëlqyeshëm dhe nuk ka asnjë mënyrë që unë ta përfundoj tani lidhjen tonë.

A është e mundur që ai të jetë fëmija i djalit që takova në festë? Ne nuk shkëmbyem as numrat e kontaktit. A mund t’i them të dashurit tim atë që bëra apo thjesht ta lë të mendojë se fëmija është i tij?”

Ndërkohë, “Dear Deidre” i përgjigjet, duke shkruar:

Faji mund të na bëjë të supozojmë më të keqen dhe shumë njerëz nuk e kuptojnë vërtet mënyrën e datimit të shtatzënive.

Lini një takim sa më shpejt që të mundeni me mjekun tuaj.

Shënoni së bashku të gjitha datat kur keni pasur marrëdhënie seksuale me të dashurin tuaj dhe kur keni pasur me këtë djalin tjetër.

Shpresojmë që ju të zbuloni se data aktuale e konceptimit nuk përkon me pushimet tuaja dhe ju nuk do të shqetësoheni më.

Nëse rezulton se shtatzënia ka ndodhur gjatë asaj nate, më mirë jini të sinqertë me të dashurin tuaj, pasi sekretet kanë zakon të shkaktojnë më shumë probleme në planin afatgjatë.

Le të shpresojmë që marrëdhënia juaj të jetë mjaft e fortë për të mbijetuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat