Moda është një lojë, por ka rregulla. Për shkak të këtyre 10 gabimeve, nuk do të lini përshtypjen që dëshironi

Life style

Moda është një lojë, por ka rregulla. Për shkak të këtyre 10 gabimeve, nuk do të lini përshtypjen që dëshironi

Më: 22 dhjetor 2020 Në ora: 21:07
Foto ilustrim

Si çdo lojë, edhe kjo e modës vjen me disa rregulla që duhet të ndiqen.

Gabimet më të shpeshta të modës

Ne nuk kemi lindur të gjithë si stilistë të modës, kështu që shumë gabime mund të bëhen. Rezultati i gabimeve mund të jetë që ne të mos dukemi elegant, por “kitsch” dhe pastaj të gjithë të kthejnë shikimin nga ne për shkak të gabimeve.

Prandaj, po ju sjellim dhjetë gabimet më të zakonshme stilistike që duhet t’i shmangni:

1. Veshim rroba shumë të shkurtra, shumë të mëdha ose shumë të gjera

2. Kombinojmë gabim ngjyrat, modelin dhe materialet

3. Nuk kemi një model flokësh të rregullt (të gjithë e dimë që edhe një “gërshet i çrregullt” kërkon disa minuta stilim)

4. Kemi vënë shumë shenja të dukshme të dizajnit

5. Kemi lidhur një bluzë të trashë rreth belit

6. Kemi mbathur këpucë të vjetruara që kanë vend vetëm në shtëpi, ku askush nuk i sheh

7. Na shihen rrobat e brendshme (mos u bëj Kim Kardashian që sjell përsëri trendin e urrejtjes së viteve 2000)

8. Kemi çanta shumë të mëdha për mbrëmje ose shumë të vogla për ditën

9. Kombinojmë pamjen verore dhe dimërore në një veshje (jo, skafandra nuk shkon me pantallona të shkon)

10. Kemi veshur shumë pjesë të rrobave dhe aksesorëve të stileve të ndryshme

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat