Faleminderit… atyre që guxojnë të duan, buzëqeshin, shpresojnë dhe më mësojnë ta bëj këtë

Life style

Faleminderit… atyre që guxojnë të duan, buzëqeshin, shpresojnë dhe më mësojnë ta bëj këtë

Më: 1 janar 2021 Në ora: 07:41
Ilustrim

Atyre miqve të cilëve mund t’u besoj pa rezerva;

Atyre që janë gjithmonë aty në momentin kur ke nevoje;

Atyre që nuk harrojnë, as edhe një herë, të falin gabimet e mia,

atyre që janë gjithmonë aty, me gjithë gabimet,

atyre që më buzëqeshin, edhe nëse ndiejnë dhimbje në zemrat e tyre,

atyre që përdorin mirësinë pa pritur asgjë në këmbim,

atyre që guxojnë të duan, buzëqeshin, shpresojnë dhe më mësojnë ta bëj këtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat