Zgjidh pemën tënde të dashurisë dhe zbulo se çfarë merr dhe jep në një marrëdhënie

Life style

Zgjidh pemën tënde të dashurisë dhe zbulo se çfarë merr dhe jep në një marrëdhënie

Më: 13 janar 2021 Në ora: 19:59
Foto ilustrim

Cilën pemë zgjodhe ti?

Dashuria nuk është e njëtrajtshme dhe gjithçka varet nga dy personat në marrëdhënie. Disa pëlqejnë romancat tipike ku nuk shihet asnjë problem në shprehjen e ndjenjave, ndërkohë që disa të tjerë janë më të rezervuar për ndjenjat e tyre.

Sot duam t’ju prezantojmë me një test psikologjik, ku thjesht duhet të zgjedhësh një nga katër pemët e dashurisë që të pëlqen më shumë dhe ne do të tregojmë mbi karakteristikat e fshehura të personalitetit tënd.

Pema e parë: Edhe pse ke pak vështirësi në përshtatjen me mjediset e reja, sërish ia del pas pak kohësh. Në raportet me seksin e kundërt, ti sillesh me shumë ndershmëri, pasi beson se sinqeriteti dhe ndershmëria mund ta forcojnë marrëdhënien tuaj.

Në familje je një person kreativ dhe shumë mbështetës ndaj anëtarëve të tjerë. Nuk lejon asnjëherë që problemet jashtë shtëpisë të ndikojnë në familjen tënde.

Pema e dytë: Ti nuk i merr shumë parasysh opinionet e të tjerëve, pasi beson shumë tek vetja jote. Me shumë mundësi, ke një qëllim në madhe në mendje dhe pas tij kapesh me thonj, derisa ta arrish.

Në raportet me seksin e kundërt, je duke krijuar një plan për të zhvilluar një marrëdhënie, e cila do mund të forcohet me kalimin e kohës.

Je person i qëndrueshëm dhe me arsye, edhe pse shpesh herë i ke edhe ti disa shpërthime emocionesh.

Pema e tretë: Je shumë xhentil, i apasionuar pas romantizmit dhe estetikës. Përqendrohesh shumë tek vetja dhe i dëgjon fjalët e të tjerëve. Je xhentil, përpiqesh të shmangësh argumentat e të arrish në kompromise.

Në një marrëdhënie po kërkon një gjysmë më të fortë që të jetë mbrojtja jote dhe një mur i fortë ku ti të mbështetesh.

Je plot dashuri dhe energji pozitive brenda vetes, ndaj dhe në marrëdhënie i kaloni më mirë periudhat e zymta.

Pema e katërt: Je një person që synon plotësimin, rregullin, korrektësinë. Ke një sërë rregullash strikte që i ndjek në jetë. Nuk të pëlqejnë konfliktet, por mund t’i japësh një ndihmë në konflikte personave që kanë nevojë.

Ti ndërmerr nisjen e marrëdhënieve me perosna që kërkojnë të ndërtojnë diccka serioze dhe afatgjatë. Kërkon të jesh ti lideri në një lidhje dhe kur e arrin, shndërrohesh në një partner shembullor. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat