Japonezet zbulojnë sekretin se si humbasin peshë

Life style

Japonezet zbulojnë sekretin se si humbasin peshë

Më: 17 janar 2021 Në ora: 00:11
Foto ilustrim

Gratë japoneze janë të njohura për linja të mira të trupit.

Megjithatë, nëse kanë peshë të tepërt, ato bëjnë një veprim sekret që rezulton më pas me humbje të peshës, transmeton portal arbresh.info

A besoni se me ndihmën e një peshqiri mund të humbni kilogramë të tepërt në bel dhe të zvogëloni dhimbjen e shpinës?

Nëse pyesni japonezët, kjo është e mundur.

Merreni një peshqir, mbështilleni për bel dhe shtihuni në dysheme.

Peshqiri duhet të jetë i vendosur poshtë kërthizës.

Këmbët duhet të jenë të hapura në gjerësinë e shpatullave dhe gishtërinjtë të përkulur në mënyrë që vetëm gishtat të prekin. Vendosni duart mbi kokën tuaj me shuplakat tuaja drejt dyshemesë dhe mblidhni gishtat e vegjël të duarve tuaja të majtë dhe të djathtë.

Aplikoni këtë tri herë në ditë për nga pesë minuta.

Kjo metodë sjell relaksim, qetësim të dhimbjes së shpinës dhe humbje peshe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat