Ushqime të thata që janë më të shëndetshme për macet

Life style

Ushqime të thata që janë më të shëndetshme për macet

Më: 21 janar 2021 Në ora: 15:01
Foto Ilustrim

Në një përpjekje për të kaluar macet tona në dieta më të shëndetshme, shumë prej nesh hasin në një bllokim rruge kur bëhet fjalë për t’i transferuar ato larg ushqimeve të thata tregtare.

Macet që kanë ngrënë ushqim të thatë gjatë gjithë jetës së tyre kanë tendencë ta kenë veçanërisht të vështirë për të provuar ndonjë gjë të re.

Por kjo nuk do të thotë të heqësh dorë. Një numër në rritje i prodhuesve të ushqimit të kafshëve shtëpiake po prodhojnë ushqime të thata me bazë mishi me cilësi të lartë që sigurojnë nivele shumë më të larta të të ushqyerit.

Lëvizja drejt një ushqyerje më të mirë

Falë kërkesës së konsumatorit për ushqime më të shëndetshme për kafshët shtëpiake dhe teknologjive të përmirësuara të prodhimit, shumë ushqime të thata për macet kanë bërë përparime të mëdha vitet e fundit dhe janë shumë më të shëndetshme dhe më ushqyese sesa më parë.

Lexoni etiketat e produkteve

Ushqimet më të mira të thata do të përmbajnë përbërës të tillë si mishrat e vërtetë, vaj peshku, perime të freskëta, fruta dhe barëra, dhe jo kokrra, soje, nënprodukte të lira ose mbushëse. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat