Çfarë ndodh kur nëna rreh fëmijën?

Life style

Çfarë ndodh kur nëna rreh fëmijën?

Më: 21 janar 2021 Në ora: 22:46
Foto ilustrim

Si mendoni, çfarë personaliteti do të formojë fëmija juaj, i cili nga fëmijëria e hershme beson që dhuna dhe agresioni janë gjendje normale?

Dhe çfarë do të ndodhë nëse fëmija bie në kontakt me rrezikun real nga personi i rritur?

Do t’ju përgjigjemi nga pikëpamja psikologjike, jo nga ajo fizike.

Ekzistojnë dy skenarë: fëmija do të bëhet ose agresor ose viktimë.

Ju lutem që të gjeni forcën dhe të kuptoni që nuk është në rregull të rrahësh fëmijët!

Është e mundshme që edhe ju të keni qenë të rrahur në fëmijëri dhe me siguri edhe sot e kësaj dite i kujtoni ata dajakë si gjëra më të dhimbshme në fëmijëri.

Miq, kjo është shumë serioze dhe temë shumë e rëndësishme. Shpresoj sinqerisht që do ta kuptoni për çfarë po ju flasim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat