“I dashuri im është transgjinor, por nuk do ta tregojë sepse…”- 34-vjeçari tregon ndryshimet e papritura tek partneri: Vesh të brendshme vajzash

Life style

“I dashuri im është transgjinor, por nuk do ta tregojë sepse…”- 34-vjeçari tregon ndryshimet e papritura tek partneri: Vesh të brendshme vajzash

Më: 22 janar 2021 Në ora: 13:59
Ilustrim

Historia e radhës nga “Dear Deidre”, rubrika e “The Sun”, ka të bëjë me marrëdhënien e ndërlikuar të dy djemve, ku njëri është i bindur se partneri i tij është transgjinor.

“I dashuri im dhe unë kemi një marrëdhënie intensive dhe jemi ndarë shumë herë gjatë gjashtë viteve që kemi qenë së bashku.

Unë jam një burrë homoseksual 34 vjeç dhe ai është 32 vjeç. Ekziston një tërheqje aq e fortë mes nesh, saqë gjithmonë kthehemi së bashku.

Hera e fundit që u ndamë ishte për gjashtë muaj.

Në kohën kur i zgjidhëm gjërat përsëri, pashë një ndryshim të madh dhe thjesht nuk ndihem mirë me të.

Unë me të vërtetë kujdesem për të, por ai ka filluar të vishet me rroba grash, duke përfshirë të brendshmet dhe përdor shumë make-up, që janë gjëra të cilat nuk më pëlqejnë.

Tani jam i shqetësuar se thellë brenda tij ai është një grua, pra transgjinor, por nuk do ta zbulojë plotësisht veten pasi është i shqetësuar se do të më humbë.

Do të doja të ishte i lumtur në gjendjen e tij natyrore. Çfarë mund të bëj?”

“Dear Deidre” i është përgjigjur kështu:

“Ju jeni padyshim i pakënaqur që i dashuri juaj nuk dëshiron të jetojë në atë që ju besoni se është gjendja e tij natyrore.

Por ai është qartësisht më i lumtur duke u veshur si një grua.

Kam frikë se nuk mund të ndryshosh kurrë dikë tjetër. Ju mund të ndryshoni vetëm reagimin tuaj ndaj tij.

Duhet të mendoni nëse mund ta pranoni ashtu siç dëshiron të jetojë.

Pyesni veten nëse ajo që ndani është e mjaftueshme për ta bërë marrëdhënien tuaj të funksionojë?

Ju të dy duhet të flisni hapur për të punuar me këto probleme”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat