Gjatësia e gishtit mund të thotë shumë për personalitetin tuaj

Life style

Gjatësia e gishtit mund të thotë shumë për personalitetin tuaj

Më: 23 janar 2021 Në ora: 19:26
Foto ilustrim

Megjithëse pamja jonë vjen nga gjenetika, disa pjesë të trupit tonë mund të zbulojnë informacione interesante në lidhje me personalitetet tona. Studimet kanë treguar se gjatësia e gishtit të unazës varet nga nivelet e testosteronit, hormonit mashkullor, ndaj të cilit ju keni qenë i ekspozuar në bark dhe kjo mund të ketë një ndikim të drejtpërdrejtë në formimin e personalitetit.

Mjafton të shikoni dorën tuaj të majtë dhe krahasoni gishtat tregues dhe unazorë dhe më pas gjeni se cila imazh dore më poshtë duket si e juaja.

Gishti tregues është më i shkurtër se gishti unazor.

Njerëzit me gisht unaze më të gjatë se gishti tregues, shpesh janë shumë tërheqës, karizmatikë dhe sharmantë. Ata kanë aftësi të shkëlqyera komunikuese dhe dinë të tërheqin vëmendjen dhe ta mbajnë atë. Ata janë persona që rrezikojnë dhe shpesh paguajnë. Nëse plani i tyre nuk shkon ashtu siç duhet, ata nuk dekurajohen, sepse gjithmonë ekziston një mënyrë tjetër.

Kjo është arsyeja pse ata normalisht shkëlqejnë në çdo gjë që vendosin të bëjnë. Ata arrijnë gjërat që duan dhe gjithmonë vendosin objektiva të lartë. Disa mund t’i quajnë ata shumë agresivë, por kjo nuk do të thotë se jenë.

Gishti tregues është më i gjatë se gishti unazor.

Njerëzit me gisht unaze pak më të shkurtër se gishti tregues janë shumë të sigurt dhe të vetë-mjaftueshëm. Ata janë udhëheqës të mirë dhe janë të natyrshëm në udhëheqje. Janë të qetë dhe të butë, asgjë nuk mund t’i bëjë ata të mërziten.

Normalisht nuk janë njerëz që hedhin hapin e parë, pavarësisht nëse është një biznes i ri apo një marrëdhënie. Sidoqoftë, kur e e bëjnë realitet atë gjë, ata janë të fortë dhe u pëlqen të jenë në krye. Kanë një mendje shumë analitike dhe gjithmonë mendojnë për të gjitha rezultatet e mundshme para se të marrin ndonjë vendim. Nuk u pëlqen të jenë spontanë.

Gishti tregues dhe i unazës kanë të njëjtën gjatësi.

Njerëzit me gishtin tregues dhe gishtin e unazës kanë të njëjtën gjatësi, janë shumë të kujdesshëm, të ekuilibruar, paqësorë dhe me këmbë në tokë, shkruan tvklan. Ata kanë personalitet shumë të butë dhe përpiqen të shmangin çdo situatë konflikti dhe rreziqet. Pasiguria i bën ata të ndihen shumë të pakëndshëm.

Ata janë miq shumë të mirë dhe gjithmonë të gatshëm për të ndihmuar të tjerët. Janë shumë besnikë, pavarësisht nëse është në punë, në një miqësi apo në një marrëdhënie, gjithmonë mund të mbështeteni tek ata. Ata janë shumë pozitivë dhe shohin diçka të mirë në çdo situatë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat