Shikojini mirë gishtat e dorës, a po vëreni diçka të pazakontë? Kjo ndodh për shkak të telefonave

Life style

Shikojini mirë gishtat e dorës, a po vëreni diçka të pazakontë? Kjo ndodh për shkak të telefonave

Më: 26 janar 2021 Në ora: 19:04
Foto ilustrim

Përdoruesit e rrjeteve sociale pretendojnë se varësia e tyre ndaj një telefoni celular u shkaktoi dëme në gishtat e tyre.

Sot, ne kryejmë pothuajse të gjitha detyrat dhe komunikimin e përditshëm në telefonat tanë “të mençur”, ndaj nuk është për t’u habitur që vazhdimisht shikojmë ekranet, por gjithashtu që anët negative të përdorimit janë edhe shtrembërimi i gishtërinjve, jo veç sytë

Disa përdorues të mediave sociale kohët e fundit kanë pohuar se mënyra se si mbajnë një celular ka shkaktuar deformime në duart e tyre.

Ata janë të bindur se kanë deformim në gishtin e tyre të vogël, sepse mbajnë telefonin me të.

Nëse e mbani celularin me gishtin tuaj të vogël në pjesën e poshtme, do të vini re një prerje të vogël midis pjesës së sipërme dhe të poshtme të gishtit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat