Disa trende të bukurisë që artistët e grimit i urrejnë

Life style

Disa trende të bukurisë që artistët e grimit i urrejnë

Më: 26 janar 2021 Në ora: 22:36
Foto ilustrim

Çdo muaj duket sikur ka një trend të ri bukurie , por kjo nuk do të thotë që duhet t’i ndiqni gjithmonë.

Insider, pyeti artistët profesionistë të grimit, për disa pamje të popullarizuara që ata dëshirojnë të zhduken.

Ato janë:

Konturimi i fortë i fytyrës

Vijëzimi i buzëve

Buzëkuqi mat, i cili kërkon rifreskim herë pas here 

Tonet e forta të pa 'shkrira' mirë për sytë

Qerpikët fallco, jo natyralë

Tabelat e konturimit, që jo gjithmonë funksionojnë

Theksimi dhe ngjyrosja e fortë e vetullës

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat