Truku që zgjeron në kushte shtëpie këpucët e ngushta

Life style

Truku që zgjeron në kushte shtëpie këpucët e ngushta

Më: 29 janar 2021 Në ora: 13:16
Foto Ilustrim

Nëse ju ka ndodhur të blini këpucën pjesën e parë të ditës e sigurtë të nesërmen ato do t’ju ngushtojnë ! Mund të duket e çuditshme por këpucët duhet t’i blini gjithnjë në mbrëmje kur këmbët janë pak të fryra, në mënyrë që të mos blini numrin e gabuar të këpucëve.

Megjithatë të gjithë i kemi një palë këpucë në shtëpi që na ngushtojnë e nuk mund t’i veshim dot me frikën se mos na vrasin. Ndonëse këpucët mund të zgjerohen tek këpucari.

Ne do të ndajmë me ju trukun që do t’i bëjë këpucët tuaja një numër më të madh në kushte shtëpi.

Ajo që duhet të bëni është t’i fusni ato përgjatë gjithë mbrëmjes në frigorifer në ngrirje dhe në mëngjes t’i mbani veshur në shtëpi për pak minuta derisa të marrin formën e këmbës. Pasi të keni bërë këtë gje e sigurtë që këpucët nuk do t’ju vrasin më.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat