Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 01-07 Shkurt 2021

Life style

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 01-07 Shkurt 2021

Më: 31 janar 2021 Në ora: 08:07
Ilustrim

Dashi

Puna

Ditët tuaja do të jenë shumë më të lehta nëse përpiqeni të zvogëloni sasinë e përgjegjësive tuaja. Në fakt, ju keni mundësinë të mos vendosni shumë peshë mbi supet tuaja, gjë që do të ishte shtypëse për këdo.

Dashuria

Në përgjithësi, java do të favorizojë dhe mbrojë familjen tuaj dhe punët e familjes. Kjo është veçanërisht e vërtetë për marrëdhëniet e ndërtuara mbi besimin, reciprocitetin, mirëkuptimin dhe respektin.

Financat

Kjo javë do të jetë premtuese për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Ju do të keni takime, biseda, kontrata dhe marrëveshje që do të përmirësojnë gjendjen tuaj financiare dhe financiare. Gjatë këtyre shtatë ditëve, ju ndoshta do të keni më shumë shpenzime në lidhje me shtëpinë tuaj ose pronën shtesë që zotëroni.

Demi

Puna

Ju nuk jeni veçanërisht në disponim për një revolucion, por ambienti juaj i punës mund të mos përputhet me disponimin tuaj . Nëse ka diçka për të bërë dhe për tu përfshirë, nuk do të shpëtoni.

Dashuria

Gjatë javës, do të lindë një situatë e paparashikuar që do t’ju kërkojë të veproni shpejt dhe të merrni vendime. Në shumicën e rasteve, ajo do të ketë një marrëdhënie me njerëz të lindur nën shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit.

Financat

Mundohuni të shmangni një konflikt me një burrë për para, pasi ai do të ketë një zhvillim të papritur.Java sjell probabilitetin e pagës së mirë nga puna ose ndonjë aktivitet shtesë.Gjatë javës do të keni shpenzime të paparashikuara në lidhje me fëmijë ose të rinj.

Binjakët

Puna

Mundohuni të shpjegoni sa më shpejt që të jetë e mundur praktikat më urgjente, por edhe ato më të thjeshtat, pasi do t’ju duhet kohë për të menduar se si të zgjidhni një situatë tjetër, shumë më shqetësuese.

Dashuria

Do të bëni më mirë të merreni me çështje më serioze sesa domosdoshmërisht të kërkoni një shok shpirti. Nëse nuk jeni ende gati, mos e sforconi veten.

Financat

Cilido qoftë problemi financiar që mund të keni gjatë javës, ato në shumicën e rasteve do të jenë rezultat i veprimeve tuaja të nxituara, blerjeve dhe investimeve të pamatura, etj.

Gaforrja

Puna

Ndoshta do të jeni të ngadaltë këtë javë, pasi nuk do të kuptoni se cilat duhet të jenë pikat kryesore për t’u përqëndruar. Padyshim, puna që po bëni tani, nuk jeni veçanërisht të apasionuar.

Dashuria

Disa prej jush mund të përjetojnë një takim të papritur që do të provokojë një kthim në jetën e tyre si një miqësi ose partneritet i një dashurie ose të njohuri të vjetër.

Financat

Këtë javë, shumë do të marrin një ofertë pune ose biznesi. Nuk do të jetë keq për ju, për sa kohë që përkon me atë që dëshironi për veten tuaj si një angazhim dhe zhvillim.

Luani

Puna

Ju nuk do të merrni asgjë nga thashethemet e të tjerëve.  Ju duhet të përqendroheni më shumë në aspektin konkret të punës tuaj . Vazhdoni logjikisht dhe do të gjeni të gjitha zgjidhjet që ju nevojiten.

Dashuria

Java do të krijojë mundësi për ndërtimin e marrëdhënieve të reja premtuese me njerëzit e lindur nën shenjat tokësore të zodiakut. Problemet në jetën e dashurisë mund të provokojnë një dëshirë për ndarje. Mos nxitoni me vendime të tilla. Ndonjëherë një vendim i tillë nuk i nënshtrohet korrigjimit.

Financat

Prioritet për disa prej jush do të jenë rastet e trashëgimisë, angazhimet me pasurinë trashëgimore, strehimi i prindërve ose të afërmve të tjerë. Ju do të jeni në gjendje të zbatoni një plan të rëndësishëm për ju në lidhje me pronën ose pasurinë e luajtshme.

Virgjëresha

Puna

Aktualisht, ju po i përkushtoheni shumë një prej pasioneve tuaja, i cili mund të jetë rreth një aspekti të punës tuaj, ose të jetë krejtësisht i ndryshëm. Gjithmonë përpiquni të keni një pasqyrë të qartë të situatës dhe mundësive tuaja të ardhshme.

Dashuria

Do të jeni shumë emocionuese, të dashuruar lehtësisht dhe të etur për përvoja më romantike.

Financat

Java në tërësi do jetë e favorshme për punët tuaja financiare. Ndonjëherë mund të keni momente të tensionuara në lidhje me veprimet nga të cilat prisni një fitim të mirë. Ju mund të keni marrëdhënie dhe veprime premtuese financiare me njerëz të lindur nën shenjat e zodiakut të ujit.

Peshorja

Puna

Keni akoma shumë për të punuar, veçanërisht karakterin tuaj. Shkathtësitë nuk mungojnë, por ajo që ju mungon është energjia e duhur , vendosmëria që shpesh u keni zili të tjerëve.

Dashuria

Do t’i përjetoni shqetësimet e tyre personale dhe emocionale. Do të keni komunikim të vështirë me njerëzit e lindur nën shenjat tokësore të zodiakut: Bricjapi, Demi ose Virgjëresha. Java sjell lajme interesante në lidhje me njerëzit e lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit.

Financat

Gratë e kësaj shenje do të jenë të lumtura me paratë që do të marrin nga një vend tjetër ose se do të investojnë në një udhëtim.Burrat e kësaj shenje mund të jenë të lumtur me një ofertë që do t’u sjellë atyre të ardhura shumë të mira.

Akrepi

Puna

Mund të ketë disa goditje të vogla në fillim të javës, të cilat fjalë për fjalë do t’ju dërgojnë në konfuzion. Pyesni dikë për ndihmë, përndryshe nuk do të jeni në gjendje të dilni nga ajo vetë.

Dashuria

Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, java ju sjell një shans për të marrë një ftesë për të udhëtuar në lidhje me pushime ose takime të këndshme me miq të vjetër dhe të rinj. Një i afërm nga ana e bashkëshortit ose partnerit tuaj intim do të jetë shkaku i një ngjarjeje ose përvoje të rëndësishme.

Financat

Planet në lidhje me blerjen e një lloj pasurie do të jenë të vështira për t’u zbatuar këtë javë.Problemet e një natyre financiare, tatimore ose shtëpiake në lidhje me një pronë të vendosur në një vendbanim ose një vend tjetër janë të mundshme.

Shigjetari

Puna

Mënyra juaj për të bërë gjëra është sigurisht shumë iniciativë, por këto ditë mund të jetë shumë e bezdisshme për dikë. Nuk ka nevojë të fusni 1000 ide , nëse tashmë e dini paraprakisht, se nuk do të jeni në gjendje t’i zhvilloni ato.

Dashuria

Shmangni marrëdhëniet e komplikuara dhe të paqarta me njerëzit e lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve. Çdo veprim apo koment i pamenduar do të jetë baza e një situate komplekse dhe delikate për ju, e keqkuptimeve dhe grindjeve të pakëndshme emocionale.

Financat

Punët tuaja materiale do të kenë një zhvillim të natyrshëm dhe të favorshëm, pavarësisht nëse ato kanë të bëjnë me pronën, prodhimin ose çështjet tregtare.

Bricjapi

Puna

Disa fillesa mund të jenë të frikshme, por është e sigurt të thuash që e jotja do të jetë në tatëpjetë këtë javë. Zakonisht gjithmonë keni 1000 probleme, edhe atje ku nuk ka asnjë, për ju është një lloj bestytni.

Dashuria

Në dashuri do të dëshironi më shumë sesa mund të merrni. Marrëdhëniet në lidhje me njerëzit e lindur nën shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit do të përjetojnë një pikë kthese.

Financat

Në aspektin financiar, do të keni një kohë të favorshme për punë, për të siguruar të ardhura më të mira përmes burimeve të ndryshme, projekteve, punës me kohë të pjesshme dhe më shumë. Fitimet e papritura nuk përjashtohen, por mos qëndroni dhe mos shpresoni vetëm për këtë.

Ujori

Puna

Të shkosh drejt në rrugën tënde nuk do të thotë të mos dëgjosh ndonjë këshillë, sepse kjo është vetëm krenari. Krenaria juaj tashmë ju ka bllokuar shumë shtigje, pasi nuk keni qenë në gjendje të pranoni disa humbje.

Dashuria

Disa ngjarje ose përvoja të pakëndshme në lidhje me njerëzit e lindur nën shenjën e Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës do t’ju japin një mundësi të re për të vlerësuar vlerën e vërtetë të jetës që keni aktualisht.

Financat

Kujdes nga shpenzimet e panevojshme! Kërkoni dhe kontrolloni për oferta dhe sugjerime më të mira kur kryeni veprime për shtëpinë tuaj.

Peshqit

Puna

Çdo javë i premtoni vetes që të jesh më i zellshëm, por mbase nuk ka nevojë. Dëshira juaj për përsosmëri diktohet nga pakënaqësia, e cila ka rrënjë shumë më të largëta dhe që sigurisht nuk banon në mjedisin tuaj profesional.

Dashuria

Konfliktet janë të padëshirueshme sepse ka gjëra të mira që java ka përgatitur për ju. Gëzohuni në to dhe mos e prishni disponimin tuaj me gjëra që mund të mos kenë rëndësi për ju nesër.

Financat

Java do të favorizojë zhvillimin e çështjeve tuaja financiare, por mos u tregoni të mençur dhe mendoni me kujdes për çdo veprim të rrezikshëm të një natyre financiare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat