Nëse i kafshoni thonjtë, do të thotë këtë për ty

Life style

Nëse i kafshoni thonjtë, do të thotë këtë për ty

Më: 2 shkurt 2021 Në ora: 17:06
Foto ilustrim

Mesa duket, jeni inteligjent!

Kafshimi i thonjve është një zakon që fillon në fëmijëri. disa persona e kalojnë këtë zakon teksa rriten, por disa do ta kenë të gjithë jetën.

Shumica rriten duke menduar se është zakon i keq, prandaj përpiqen që ta tejkalojnë. Por mesa duket ky zakon nuk është diçka e keqe por tregon disa fakte interesante për ty.

Kafshimi i thonjve do të thotë se jeni perfeksionit, sipas një studimi. Personat që kafshojnë thonjtë zakonisht punojnë shumë.

Ajo gjithashtu do të thotë se jeni më i zgjuar sesa mendoni. Personat që  kafshojnë thonjtë zakonisht janë të shpejt, koncentrohen shumë dhe gjejnë zgjidhje më shpejtë se personat e tjerë.

Mungesa e durimit gjithashtu i shtynë njerëzit që të kafshojnë thonjtë. Nëse bëhet zakon, do të keni problem që ta tejkaloni nëse jeni person me pak durim.

Stresi e nxitë kafshimin e thonjve gjithashtu. Kjo mund të thotë se nuk jeni të kënaqur për momentin dhe keni pritshmëri të mëdha për veten, nëse nuk arrini qëllimet ju zhgënjeheni shumë ne vete. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat