Ku i vendosni kapëset kur thani rrobat, debati që na bëri lëmsh të gjithëve

Life style

Ku i vendosni kapëset kur thani rrobat, debati që na bëri lëmsh të gjithëve

Më: 3 shkurt 2021 Në ora: 22:28
Foto ilustrim

Kur vendosni peshqirët për tu tharë, ku e vendosni kapësen? Lart apo në pjesën anash? Pjesa më e madhe e vendos lart, por një nënë nga Australia ka hapur një debat online.

Pasi ka postuar një foto ajo ka treguar se kapësja vendoset anash dhe jo lart.

Por jo të gjithë kanë rënë dakord me metodën e saj. Në një faqe online australiane në Facebook ku bëhen postime lidhur me çështjet e pastrimit dhe punëve të shtëpisë, gruaja postoi foton dhe sipër shkruante: 

“Unë mendoj se kjo është mënyra e duhur për të vendosur kapëset e rrobave dhe jo lart. E kam bërë këtë gabim gjatë gjithë jetës time. Po ti si mendon?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat