12 gjërat që bëjnë çiftet që janë vërtet të dashuruar

Life style

12 gjërat që bëjnë çiftet që janë vërtet të dashuruar

Më: 4 shkurt 2021 Në ora: 20:09
Foto ilustrim

Dashuria është një nga misteret më të mëdha të njerëzimit, ne gjithmonë kemi menduar për këtë ndjenjë, gjithmonë kemi shpresuar ta takojmë dhe se do të zgjasë në përjetësi.

Në dashuri nuk ka kufij, kjo shpesh ngatërrohet me koncepte të tjera, por ne nuk ndalemi shumë në këto tema. Me pak fjalë, çfarë jeni të gatshëm të bëni për dashurinë dhe nëse e dini përgjigjen, a jeni i sigurt që do të jeni në gjendje të kapërceni çdo kufi tuajin për dashurinë?

Sigurisht, askush nuk do t’ju kërkojë të bëni gjëra që janë të pamundura për njeriun tuaj të dashur, por me siguri do ta gjeni veten duke u përballur me situata të pakëndshme gjatë gjithë marrëdhënies tuaj. Por si ta kuptoni nëse vërtet ia vlen?

Do të jetë e nevojshme të kuptohet nëse ky person është vërtet i dashuruar me ju dhe për ta zbuluar, ai do të duhet të respektojë disa parametra.

12 gjërat që bëjnë vetëm njerëzit që janë vërtet të dashuruar:

Një, ata puthen në mëngjes, madje edhe para se të lajnë dhëmbët, pa u shqetësuar për erën e keqe të frymëmarrjes së tyre ose të personit të tyre të dashur.

Dy, ata janë të gatshëm të përballen me çdo bisedë me të dashurin e tyre, pa patur frikë se do të çojë në debate. Sepse debati është një gjë e shëndetshme dhe konstruktive sidomos për një marrëdhënie.

Tre, ata i besojnë njëri-tjetrit në një masë të tillë që janë në gjendje të tregojnë dhe bëjnë që partneri i tyre të menaxhojë situata mjaft të ndezura pa pasur frikë se mos gjykohen. Kjo sepse ata që të duan vërtet nuk të gjykojnë dhe nuk të tradhtojnë kurrë.

Katër, nëse njëri nga të dy sëmuret, tjetri qëndron pranë tij pa e bërë të ndiejë peshën e situatës së tij.

Pesë, nuk ka sekrete midis të dyve, ose nëse ka, ato gjithmonë do të mbeten shumë relative dhe të vogla.

Gjashtë, kur ata shikojnë njëri-tjetrin, do të jetë gjithmonë si hera e parë që takohen, duke përjetuar saktësisht të njëjtat ndjesi.

Shtatë, ata nuk e ndiejnë nevojën për të folur vazhdimisht në mënyrë që të mos rrezikojnë të mërziten, ata kurrë nuk mërziten me partnerin e tyre.

Tetë, ata do të vazhdojnë të shkruajnë gjithmonë mesazhe romantike.

Nëntë, ata arrijnë të bëjnë dush së bashku pa patur turp.

Dhjetë, ata eksperimentojnë në kuzhinë dhe asnjëri prej tyre nuk pret që tjetri të gatuajë, sepse gatimi është një gjest dashurie dhe jo një detyrim.

Njëmbëdhjetë, ata debatojnë dhe luftojnë duke respektuar njëri-tjetrin dhe pas ofenduar asnjëherë inteligjencën e njëri-tjetrit.

Dymbëdhjetë, ata e dinë se nëse kanë nevojë për ndihmë, i vetmi person që mund t’i kërkojnë mbështetje do të jetë partneri i tyre.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat