10 fjali që kanë më shumë fuqi se sa fjala “Të dua”

Life style

10 fjali që kanë më shumë fuqi se sa fjala “Të dua”

Më: 9 shkurt 2021 Në ora: 15:11
Foto ilustrim

Në një marrëdhënie çift, ne kujtojmë gjithmonë herën e parë që tjetri tha “Të dua”. Është e vërtetë që këto fjalë të vogla shpesh na godasin në të gjitha gjendjet tona. E megjithatë, ka fjali edhe më të forta, prekëse dhe me më shumë kuptim sesa “Të dua”. Më poshtë janë 10 prej tyre…

“Ju gjithmonë mund të mbështeteni tek unë”

Takimi me dikë që na do dhe që do të kalojë një kohë të mirë me ne është i mirë. Por duke u ndeshur me dikë që qëndron pranë nesh në kohë të këqija dhe i cili është gjithmonë i gatshëm të na mbështesë kur kemi vështirësi është diçka e rrallë.

“Ok, lëvizim”

Kur dikush na do deri në atë pikë sa të pranojë të largohemi nga banesa e tyre, qyteti i tyre, familja e tyre, miqtë e tyre, komoditetet e tyre dhe të gjitha zakonet e tyre vetëm për ne, është një deklaratë dashurie që vlen më shumë se sa “Të dua” apo jo?

“Mos ndrysho”

Dihet se kur je vajzë, do të doje gjithnjë të ishe më mirë…Kjo fjali e vogël, me të cilën partneri ynë tregon se i do cilësitë tona po aq sa gabimet tona dhe se na pëlqen ashtu siç jemi, prandaj kjo mjafton për të na siguruar dhe për të na dhënë besim.

“Dëshironi Oreo-n e fundit?”

Kur, në mbrëmje, jemi në divan duke ngrënë biskota dhe partneri na ofron me dashuri Oreo-n e fundit në pako, kur ti e di që ato janë të preferuarat e tij, ne duhet t’i themi vetes që ndjenjat e tij ndaj nesh duhet të jenë të vërteta!

“Me ju, asgjë nuk është e mërzitshme”

Kjo frazë e vogël është me të vërtetë një kompliment i mrekullueshëm: kjo do të thotë që personaliteti ynë është aq i mrekullueshëm saqë me ne, gjëja më e vogël e kësaj bote e jetës së përditshme bëhet menjëherë e jashtëzakonshme. Pas kësaj, ne thjesht kemi përshtypjen se jemi mbretëresha e botës!

“Nuk mund ta imagjinoj pjesën tjetër të jetës sime pa ty”

Kjo është deklarata e dashurisë që e bën shumë të butë një “Të dua” të thjeshtë!

“Më ndryshove për mirë”

Më parë, i dashuri ishte paksa një lojtar serial mashtrues. Por që kur jeni së bashku, i keni dhënë një shije besnikërie dhe falë jush ai ka mësuar të gatuajë diçka tjetër përveç makaronave dhe mori promovimin që lakmonte në punë. Kur ai ju falënderon dhe ju tregon mirënjohjen e tij, duhet ta vlerësoni!

“Nëse keni këmbë të ftohta mund t’i vendosni tek të miat”

Sinqerisht, kur futemi në shtrat natën me këmbët si kube akulli, kjo fjali na jep një miliard herë më shumë kënaqësi sesa “Të dua” apo jo?

“Fëmijët? Me ju, pse jo…”

Kur jeni në një marrëdhënie me një burrë i cili ishte kundër idesë së krijimit të një familjeje, por që na bën të kuptojmë se me ne, ai dëshiron të provojë aventurën, ka diçka për t’u ndjerë e prekur dhe me fat! Përveç kësaj, kjo do të thotë që me ne, ai sheh në planin afatgjatë!

“A do të martohesh me mua?”

Kjo fjali kontrollon dhe bashkon fjalën “Të dua”. Sepse duke e shqiptuar, partneri ynë na deklaron se do të na dojë gjithë jetën e tij!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat