Në fundjavë do ketë diell po edhe karantinë… Ç’të bësh në shtëpi?

Life style

Në fundjavë do ketë diell po edhe karantinë… Ç’të bësh në shtëpi?

Më: 12 shkurt 2021 Në ora: 06:23
Ilustrim

Si ju pëlqen ta kaloni fundjavën zakonisht? Të takoni miqtë dhe t’i shijoni bashkë orët e lira, apo të rehatoni në divanin tuaj duke shijuar një film a një kakao të ngrohtë.

Me shumë alternativash që mund t’ju shkojnë në mendje ne ju sjellim më poshtë disa sugjerime sipas ‘Houzz.com’:

Humbisni në një libër të mirë.

Bëni disa ushtrime fizike.

Shijoni duke përgatiru një drekë të mirë me dikë të dashur për ju.

Shijoni një banjë të gjatë me ujë të ngrohtë për disa minuta më shumë se zakonisht.

Merru me kopshtin apo lulet që mund të keni në shtëpi.

Përgatisni sallatë frutash.

Telefono ose bisedo në kamer me një njeri familjar të cilin e keni larg.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat