Horoskopi javor për periudhën nga 22 shkurt – 01 mars

Life style

Horoskopi javor për periudhën nga 22 shkurt – 01 mars

Më: 22 shkurt 2021 Në ora: 07:01
Ilustrim

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme.

DASHI (21. 03. – 20. 04)

Karriera: Disa do të tundohen të shpenzojnë më shumë sesa duhet. Nëse keni mungesë fondesh, mos merrni hua nga të tjerët. Vendosni me kujdes se çfarë është e rëndësishme për ju dhe çfarë nuk është. Do ta kuptoni që nuk ju duhen shumë nga ato gjëra nuk keni nevojë. Do të punoni më lehtë.

Shëndeti: Mos harroni rregullat e mesit të artë.

Dashuria: Mbase mund të jeni pak të rraskapitur nga angazhimet e fuqishme rreth dashurisë. Do të shmangni zhgënjimet me durim dhe përmbajtje. Planetët po i ngadalësojnë ndikimet pozitive, por kjo nuk do të thotë që nuk do të keni një të ardhme të ndritur përpara. Ata që janë në lidhje dashurie le të jenë më tolerantë derisa të vijnë ditë më të mira.

DEMI (21. 04 – 21. 05)

Karriera: Nuk doni të merreni me thashetheme, por është e vështirë që do të duhet ta dëgjoni atë. Këto janë vetëm gjërat e vogla për të cilat nuk duhet të nevrikoseni. Të gjithë jemi njerëz, pra njerëzit nuk janë të përsosur. Ju e dini mirë këtë. Pra, le të hyjë me një vesh dhe të dalë nga veshi tjetër.

Shëndeti: Kënaquni me jetën.

Dashuria: Niveli intelektual i marrëdhënieve personale do të jetë me cilësi të lartë, gjithçka tjetër do t’ju çojë në pakënaqësi, diskutime apo edhe në grindje. Prandaj bisedoni, por mos insistoni në përqafime. Me pak më shumë durim, të dy do të jeni të kënaqur.

BINJAKËT (22. 05 – 21. 06)

Karriera: Do të vazhdoni me strategjinë diplomatike dhe ajo është për të cilën bini dakord, do ta jetësoni menjëherë. Kjo do ta ndryshojë mënyrën më të qetë dhe më të zhurmshme të punës, ndërsa ju do të përshtateni herë një stil dhe herë me stilin tjetër. Disa do të bëjnë gjëra të mëdha gjatë kësaj periudhe.

Shëndeti: Merruni me sport. Do t’ju bëjë më të fortë.

Dashuria: Me siguri nuk do të jeni të kënaqur me atë që po ju përgatitet. Përmbahuni nga komentet e panevojshme, sepse ato vetëm mund të hedhin benzinë në zjarr. Bëhuni të kujdesshëm, të durueshëm dhe nëse është e nevojshme, tërhiquni, të paktën përkohësisht. Do të jetë më lehtë më vonë.

GAFORRJA (22. 06 – 22. 07)

Karriera: Shikoni më mirë përreth dhe do të gjeni shumë kandidatë që dëshirojnë të punojnë me ju. Është e nevojshme të lidheni më mirë dhe të bëni një plan më të mirë organizativ. Sapo ta bëni këtë, ju mbetet që vetëm të ndiqni të njëjtën gjë.

Shëndeti: Mos i lejoni gjërat e vogla t’ju prishin ekuilibrin.

Dashuria: Kontaktet do të jenë të shumta, por një pjesë e madhe e tyre nuk do t’i përmbushin plotësisht pritjet tuaja të dashurisë. Kjo është arsyeja pse ju do të flisni më shumë për dashurinë sesa do ta ndieni atë në të vërtetë. Pavarësisht nga gjithçka, shumica e personave të kësaj shenje do të organizojnë ahengje të këndshme për shoqërinë e tyre. Do të ndihen mirë.

LUANI (23. 07 – 22. 08)

Karriera: Udhëtimet e biznesit, mësimi i ri, zbulimi i njohurive të reja do të jenë të mundshme. Nxënësit dhe studentët do të jenë shumë të suksesshëm. Ata që punojnë çdo ditë do të kenë gjithnjë e më shumë ide të shkëlqyera. Punëtorët intelektualë do të shkëlqejnë në performancat dhe punën e tyre.

Shëndeti: Do t’i synoni lartësitë dhe distancat.

Dashuria: Më në fund shumica e personave të kësaj shenje do të jenë në gjendje të hapin zemrat e tyre dhe të heqin qafe pengesat ose zhgënjimet që i kanë penguar. Do të përmirësoni marrëdhënien tuaj, por këshillohet ende të bëni kujdes. Para së gjithash, sepse mund të ketë gabime në hapa ose provokime nga pala tjetër.

VIRGJËRESHA (23.0 8 – 22. 09)

Karriera: Gjithçka që keni menduar dhe planifikuar ngadalë do të fillojë të realizohet. Disa do t’i njohin mundësitë për t’ përsosur idetë e tyre. Shkoni hap pas hapi, sepse me atë ritëm, mundësitë do të hapen. Përdorni gjithashtu sharmin tuaj në marrëveshjet e biznesit.

Shëndeti: Mund të bëni më shumë me më shumë diplomaci.

Dashuria: Sfidat do të zbehen dhe jeta juaj e dashurisë do të qetësohet. Shumica do të jenë të kënaqur. Është e mundur që të zvogëloni daljet dhe të shijoni më shumë shoqërinë e të dashurit tuaj në shtëpi. Ata që janë ende vetëm mund të gjejnë dashuri në vende krejt të zakonshme.

PESHORJA (23. 09 – 22. 10)

Karriera: Në përgjithësi do të ndiqni qëllime të larta, ndërsa rrethanat dhe ngjarjet do të jenë në favorin tuaj. Probleme të vogla mund të dalin në pah për shkak të disa gjërave nga e kaluara. Përfundoni këto analiza në heshtje që të mund të vazhdoni tutje.

Shëndeti: Brenga të vogla pa ndonjë arsye të veçantë.

Dashuria: Nëse jeni akoma vetëm dhe kërkoni dashuri, matuni dhe mos u ngutni. Më parë do ndodhë që më shpejt të tjerët t’ju joshin këtë herë, sesa anasjelltas. Kështu që ju mund të qëndroni pasivë, të paktën tani për tani. Nëse ndiheni i vetmuar, mbështetuni në këtë fazë kalimtare.

AKREPI (23. 10 – 22. 11)

Karriera: Jeni në fazën kur duhet të zgjidhni gjëra të vogla. Ndoshta nuk e shihni gjënë kryesore nga sa janë grumbulluar, kështu që qëllimet nuk i keni mjaft të qarta. Sidoqoftë, ju po ndiqni shtigje disi të sigurta dhe të shkelura mirë, pra rezultatet nuk do t’ju mungojnë.

Shëndeti: Shëtisni para se të flini gjumë.

Dashuria: Para jush janë ditë të bukura dashurie në të cilat mund të prisni harmoni mes vetes dhe të dashurit tuaj. Nëse jeni ende vetëm, sigurohuni që të dilni në shoqëri, sepse shanset për t’u afruar me dikë janë rritur. Do të jeni joshës dhe njerëzit e seksit të kundërt do të kenë dëshirë t’ju afrohen.

SHIGJETARI (23. 11 – 21. 12)

Karriera: Sfidat intelektuale do të jenë në rendin e ditës. Disa do të ngjallin emocione te ju, kështu që do t’i bëni me pasion ose zemërim. Do të ndiheni ambivalentë dhe nuk do të jetë e qartë për ju se me çfarë merreni. Zgjidhni gjithçka me argumente.

Shëndeti: Përqendrohuni në gjërat thelbësore.

Dashuria: Do të ketë gjithnjë e më shumë shkëmbim idesh mes jush dhe personit tuaj të dashur çdo ditë, por edhe distanca. Të gjithë do të dëshirojnë diçka të veten, edhe harmonizimi do të bëhet nëpërmjet kompromisit. Gjeni mesataren e artë dhe të dy do të jeni më të qetë. Ndryshe, do të ndiheni të vetmuar.

BRICJAPI (22. 12 – 20. 01)

Karriera: Punët do të intensifikohen, dhe gjithçka që bëni do të marrë një karakter sipërmarrës. Shumica e personave të kësaj shenje do të jenë më aktivë këto ditë ose do të kërkohet që të punojnë më shumë. Ata që kërkojnë punë gjithashtu do të jenë mjaft aktivë.

Shëndeti: Mos e lini pas dore gjumin e rregullt.

Dashuria: Do të bëheni më pak kërkues dhe do të jeni më të qetë në një farë mënyre, të paktën kur bëhet fjalë për dashurinë. Ngjarjet e mëdha nuk do të jenë më të rëndësishme për ju, por ju do të mësoni të shijoni gjëra të vogla. Kjo është pjekuri. Thjesht e doni njëri-tjetrin.

UJORI (21. 01 – 19. 02)

Karriera: Do t’ju duket se presioni në punë po rritet çdo ditë e më shumë dhe do të pasojë ndonjë mashtrim intelektual. Është më mirë t’u referoheni rregullave të punës dhe t’i zbatoni në mënyrë rigoroze ato. Nëse kjo nuk funksionon, mos u futni në diskutime.

Shëndeti: Mos hiqni dorë nga qëllimet tuaja.

Dashuria: Ata që kanë familjarë këto ditë do t’i përkushtohen plotësisht asaj ose një anëtar i saj do të kërkojë vëmendjen e tyre. Ata që janë në lidhje të reja dashurie do të kalojnë kriza të vogla për shkak të mungesës së argëtimit. Monotonia mund të të mësojë vërtet. Bëni diçka që nuk e keni bërë kurrë më parë.

PESHQIT (20. 02 – 20. 03)

Karriera: Do t’ju propozojnë mundësi të ndryshme, por ju nuk do të jeni në gjendje të ndikoni vetë në gjërat. Ju do të ndiheni si një vëzhgues, të cilit i ofrohet diçka pa ndonjë sfidë të vërtetë. Bashkëpunoni me të tjerët. Lexoni midis rreshtave. Ajo që nuk funksionon tani do të arrijë më vonë. Ju duhet durim.

Shëndeti: Çdo ditë, kërkoni diçka që ju bën të lumtur.

Dashuria: Mund të mos shkojnë të gjitha gjërat aq shpejt sa prisni, por gjërat pa dyshim që po kthehen në favorin tuaj. Jini të hapur, komunikoni me humor siç e dini tashmë, dashuroni veten dhe të tjerët. Dilni mes njerëzve. Ata me kënaqësi do t’ju pranojnë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat