Gabimet më të zakonshme që parandalojnë hyrjen e parave në portofolin tonë

Life style

Gabimet më të zakonshme që parandalojnë hyrjen e parave në portofolin tonë

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 01:07
Foto ilustruese

Paraja është energji e gjallë, thonë ekspertët e Feng Shui dhe ato krijohen nga një burim tjetër i ecergjisë, e cila është puna, prandaj sipas tyre ky cikël duhet të respektohet.

Në përputhje me këtë, tërheqja e bollëkut dhe pasurisë fillon nga qëndrimi ynë ndaj portofolit dhe parave, transmeton portal arbesh.info

Për të krijuar stabilitet në përputhje me Feng Shui, duhet të jeni i zoti që të lundroni mirë mes parave dhe punës.

Image

Në portofolin tuaj duhet të mbani vetëm paratë që ju duhen dhe jo në grumbull letrash, fatura të vjetra ose karta bizensi.

Gjithmonë duhet të krijoni hapësirë të mjaftueshme për paratë, por kurrë mos e lini portofolin bosh, edhe nëse gjithmonë paguani me kartë.

Gjëja më e rëndësishme është të mbani gjithmonë portofolin tuaj në një vend të veçantë në shtëpi. Duhet të zgjidhet posaçërisht, i spikatur dhe i bukur, dhe mund ta shënoni me një tabaka dekorative ose slitë.

Është mirë që portofolin në shtëpi ta lini në një vend të bukur. Sa herë që vendosni portofolin tuaj në vend, kujtojini vetes ndjenjën e mirënjohjes që keni për shëndetin, njohuritë dhe aftësitë për të fituar para.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat