Modelja kalon nga pastruese te ylli i Gucci pasi u pa në rrugë nga shefi i modës

Life style

Modelja kalon nga pastruese te ylli i Gucci pasi u pa në rrugë nga shefi i modës

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 09:33
Clara Louise

Një ‘vajzë e rregullt’ e kërkuar në një rrugë në Londër ka kaluar nga një pastruese te modelimi për Guccin.

Në qershor të vitit 2019, Clara Louise, 24, u pa në Hackney, në lindje të Londrës, nga Rob Wilson i cili më pas e paraqiti atë për hedhje në skenë me marka globale.

Ajo u dërgua në Romë për xhirimet e videove me yje me shtëpinë italiane të modës vitin e kaluar dhe ka vazhduar të punojë me emra të tjerë të shtëpive, duke përfshirë Gymnashark, Boots dhe Primark.

ImageClara tha për Metro: “Rob më pa në rrugë gjatë rrugës për në palestër dhe më pyeti nëse do të doja të modeloja ndonjëherë. Thashë ‘jo’, isha mjaft e pa interesuar për këtë, por patëm një bisedë, pjesa tjetër është histori. Unë jam shumë mirënjohës sepse ka qenë një përvojë e mahnitshme dhe thjesht tregon se si duhet të shfrytëzosh çdo mundësi që të del përpara në jetë”.

Familja e Clara-s, përfshirë prindërit e saj, tre vëllezër dhe tezet dhe xhaxhallarët ishin të entuziazmuar kur panë që ajo po shfaqej nga kopertinat e revistës. Ajo tha: “Sapo panë revistën, mamaja ime u ngazëllye duke thënë ‘kjo është vajza ime, ky është fëmija im'”.

Pavarësisht të gjithave, Clara nuk mendon të vazhdoj si profesion diçka të tillë, në vend të kësaj ajo po shikon drejt një karriere si mësuese. 

Image
Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat