Tri shenjat e zodiakut me të cilat një person i shenjës së Peshores do të pendohej nëse do të ndahej

Life style

Tri shenjat e zodiakut me të cilat një person i shenjës së Peshores do të pendohej nëse do të ndahej

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 15:10
Foto ilustrim

Peshoreve i pëlqen të jenë të dashuruar. Si shenjë që sundon mbi partneritetet, marrëdhëniet priren të sjellin më të mirën në to.

Pra, nëse dikush do të vajtojë për fundin e një marrëdhënieje, do të jetë Peshorja. Pavarësisht nëse ata filluan ndarjen apo jo, kjo shenjë e drejtuar nga Venera do të mbajë ende një pishtar për ish-in e tyre.

Sipas astrologëve, ekzistojnë tre shenja të zodiakut, me të cilat Peshorja ka të ngjarë të pendohet që u nda:

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Marrëdhëniet midis shenjave të kundërta janë ndryshe nga çdo kombinim tjetër i zodiakut që mund të ketë. Në këtë rast, Dashi është e kundërta astrologjike e Peshores. Kur është mirë, marrëdhënia e tyre ka tendencë të jetë shumë magnetike dhe e pasionuar. Dashi e pëlqen ndjekjen, ndërsa Peshoret duan të ndiqen. Argëtimi dhe dinamika e tyre flirtuese do ta mbajnë secilën shenjë duke dashur të shohin se çfarë do të ndodhë më pas.

Sidoqoftë, të qenit e kundërta totale vjen me sfidat e saj. Për shembull, Peshorja sundon mbi partneritetet, ndërsa Dashi sundon mbi veten. Peshoret mund ta gjejnë veten në një partneritet të paekuilibruar, duke i dhënë shumë më shumë marrëdhënies sesa Dashi.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Binjakët dhe Peshorja janë dy shenja ajri që janë shumë të ngjashme dhe ndajnë një lidhje të fortë. Binjakët intelektual do të vlerësojë elokuencën dhe hijeshinë e Peshores, ndërsa inteligjenca dhe zgjuarsia e Binjakëve do të lëkunden te Peshorja. Ata të dy janë shenja shumë shoqërore që do të kënaqen kur janë së bashku, dhe ata gjithmonë do ta mbajnë argëtuar njëri-tjetrin.

Sidoqoftë, të dy Binjakët dhe Peshorja kanë tendencë të ndryshojnë mendje shumë shpesh. Meqenëse asnjë shenjë nuk është shumë e bazuar, mund të ketë disa paqëndrueshmëri dhe mospërputhje në marrëdhëniet e tyre. Për një Peshore që ka nevojë për ekuilibër, të qenit me Binjakët mund të bëhet pak kaotike. Pavarësisht, një ndarje do të çojë në një thyerje masive të zemrës.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Ujori është një tjetër shenjë e Ajrit që shkon vërtet mirë me Peshoren. Këta të dy do të jenë miqtë më të mirë të njëri-tjetrit. Ata kënaqen me një bisedë të mirë dhe mund të qëndrojnë tërë natën duke folur për gjithçka. Peshorja do të gjejë besimin e Ujorit dhe aftësitë e forta të vendimmarrjes një kthesë kryesore. Ata do të ndjehen sikur kanë gjetur dikë që i plotëson ato në mënyrë të përsosur.

Sidoqoftë, Peshoret dëshirojnë ngrohtësinë dhe afeksionin për të qenë në një marrëdhënie, ndërsa Ujori është shumë i pavarur dhe vlerëson hapësirën e tyre. Moskokëçarja e Ujorit mund t’i bëjë Peshoret të ndihen sikur nuk u intereson, edhe nëse në të vërtetë nuk është kështu. Pas ndarjes, Peshoren do ta marrë malli për Ujorin dhe ka të ngjarë të mbajë zi për humbjen e mikut të tyre më të mirë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat