Ky model këpucësh do të jetë “mania” e sezonit

Life style

Ky model këpucësh do të jetë “mania” e sezonit

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 22:50
Ilustrim

Këpucët trend të sezonit na kanë rikthyer pas në kohë.

Referencat e së kaluarës janë një konstante e çdo sezoni dhe koleksioni, dhe ka një dekadë që markat dhe dizajnerët i përndjekin vitet ’90.

“Mania” e sezonit pranverë/ verë 2021 janë këpucët me majë katrore. Kohët e fundit i kemi parë kudo, nga koleksionet më të reja të modës dhe deri tek blogeret më të njohura.

Nga Bottega Veneta, që i ka “përqafuar” me kohë dhe deri tek markat më të njohura të momentit si Staud dhe Wandler, këto modele këpucësh kanë marrë një rol absolut.

Nëse modelet e sheshta janë perfekte për një pamje të sofistikuar për përditshmërinë, këpucët katrore janë plotësimi ideal i kostumeve, xhaketave zyrtare dhe fundeve.

Image
Ky model këpucësh do të jetë “mania” e sezonit
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat