Stilistët e grimit kanë vendosur njëzëri: Këto tri ngjyra buzëkuqi do të jenë hit këtë pranverë!

Life style

Stilistët e grimit kanë vendosur njëzëri: Këto tri ngjyra buzëkuqi do të jenë hit këtë pranverë!

Më: 27 shkurt 2021 Në ora: 20:01
Foto ilustrim

Asnjë grim nuk është i plotë pa buzëkuq të mirë

Ndonjëherë është shumë e vështirë të gjesh nuancën ideale, mirëpo lajm i mirë është që në pranverë do të jenë në trend ngjyrat të cilat i rrinë mirë çdo nuance të lëkurës.

Si edhe në modë, po ashtu edhe në grim, theksi do të jetë në feminitet dhe elegancë.

Këto tri ngjyra do të jenë më aktualet:

Pudra rozë

Me buzëkuqin e këtillë çdo veshjeje do t’i jepet notë romantike, por është ideale edhe për variantet ditore.

E kuqja koral

Nëse e doni ngjyrën e kuqe, por dëshironi variantin pak më të butë, nuancat koral janë më se të preferuara.

Ngjyra vere

Ngjyra e cila sikurse është krijuar për daljet në mbrëmje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat