3 këshilla që japin psikologët për të pasur vetëbesim

Life style

3 këshilla që japin psikologët për të pasur vetëbesim

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 00:51
Foto ilustrim

Janë disa ngjarje në jetën tonë që kërkojnë të kemi vetëbesim dhe qetësi shumë të madhe, si p.sh intervistat për punë, fjalimet para masës, takime të rëndësishme dhe shumë të tjera.

Megjithatë, janë disa mënyra dhe truqe të thjeshta që mund të ju ndihmojnë që ju të kaloni frikën dhe të dukeni shumë mirë para të tjerëve.

Shihni më poshtë këto teknika që janë të provuara shkencërisht që ju bëjnë të besoni në veten.

Merrni qëndrimin e një “pushtuesi” dhe qëndroni ashtu për dy minuta.

Imagjinoni veten tuaj në të ardhmen

Falenderoni “jetën”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat