Gënjejnë, manipulojnë dhe dëmtojnë jetën tuaj, këto janë 4 shenjat më të rrezikshme të zodiakut

Life style

Gënjejnë, manipulojnë dhe dëmtojnë jetën tuaj, këto janë 4 shenjat më të rrezikshme të zodiakut

Më: 1 mars 2021 Në ora: 12:32
Ilustrim

Gënjeshtrat dhe manipulimet e këtyre shenjave janë shumë serioze.

Dashi

Duke lënë mënjanë të gjitha cilësitë e Dashit, të cilat ne e dimë se janë të shumta, njerëzit e lindur nën këtë shenjë mund të jenë gjithashtu shumë të rrezikshëm, kur duan. Ata janë manipulues, kokëfortë dhe konfrontues kur bëhet fjalë për qëllimet e tyre dhe nuk iu intereson se si do të shikohen nga të tjerët. Për sa kohë që ata marrin atë që duan, ata janë të kënaqur. Prandaj, duhet të jeni shumë të kujdesshëm kur “i pengoni” këta njerëz, pasi ata do të bëjnë gjithçka, përfshirë dëmtimin e jetës suaj, për t’u siguruar që ata janë të suksesshëm.

Demi

Të lindurit nën shenjën e Demit janë shumë inteligjentë dhe dinë të trajtojnë një situatë në favor të tyre. Ata i mbajnë gënjeshtrat e tyre me një ngarkesë të lartë emocionale, zgjojnë ndjenjën e ndjeshmërisë dhe fitojnë zemrat e njerëzve të tjerë, duke i bërë ata të veprojnë saktësisht si të duan, në mënyrë që ata të përfitojnë nga ajo. Është e qartë se ata nuk do të veprojnë gjithmonë kështu dhe do të kenë virtytet e tyre. Sidoqoftë, duhet t’i mbani sytë hapur me ta, pasi ata janë shumë të fortë dhe dinë të “kapërcejnë” çdo situatë negative.

Binjakët

Të gjithë e dimë që Binjakët janë të pavendosur, por një gjë që jo të gjithë e dinë për ta është se ata gjithashtu mund të jenë shumë manipulues dhe gënjeshtarë, kur u përshtatet atyre. Ajo që i bën ata efikasë në këtë art është se ata gjithmonë “racionalizojnë” gënjeshtrat e tyre, duke thënë se diçka është për të mirën e të gjithëve, kur në realitet është një strategji për të qenë gjithmonë një avantazh. Ndërsa janë mjaft argëtues dhe të lehtë për të folur, këta njerëz nuk do të thonë gjithmonë gjëra për hir të të tjerëve, ata ka shumë të ngjarë të mendojnë së pari për veten e tyre, kështu që fjalimet e tyre meritojnë gjithmonë vlerësim dhe reflektim.

Luani

Pavarësisht se njihen si miq të mirë dhe besnikë, në shumë raste Luanët mund të shfaqin sjellje shumë larg këtij realiteti. Shumë egoist, ata priren të “nënçmojnë” arritjet e njerëzve përreth tyre, kur ndihen të kërcënuar, në mënyrë që të ndihen më mirë me veten e tyre. Ata mund të gënjejnë, manipulojnë dhe përdorin strategji për të demotivuar njerëzit e tjerë, madje edhe ata më besnikë, për të ushqyer personalitetin e tyre pa vëmendje. Kini kujdes nga kritikat e tepruara nga Luanët, ato shpesh janë një shenjë se suksesi juaj po i shqetëson.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat