Tri shenjat e zodiakut me të cilat një person i shenjës së Shigjetarit do të pendohej nëse do të ndahej

Life style

Tri shenjat e zodiakut me të cilat një person i shenjës së Shigjetarit do të pendohej nëse do të ndahej

Më: 2 mars 2021 Në ora: 10:46
Foto ilustrim

Shigjetari ka nevojë për liri. Edhe nëse ata janë të përkushtuar me kënaqësi ndaj partnerit të tyre, ende kanë nevojë për shumë hapësirë ​​për të bërë gjërat e tyre.

Në modën tipike të shenjës së zjarrit, ata janë aventureskë, spontanë dhe janë gjithnjë në kërkim të një gjëje tjetër të re dhe emocionuese. E gjitha ka të bëjë me ecjen përpara.

Për shkak të kësaj, është e lehtë të supozohet se shigjetari i zodiakut kurrë nuk do të mendonte dy herë për t’u kthyer te një ish.

Ndërsa kjo zakonisht ndodh, ka tre shenja të zodiakut Shigjetari me siguri do të pendohet që është ndarë:

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dashi dhe Shigjetari bëjnë një ndeshje të fuqishme, të zjarrtë. Ata janë të shtyrë, të guximshëm dhe të pasionuar pas jetës. Ata kanë ëndrra të mëdha, nuk kanë frikë nga pengesat e mundshme dhe shtyhen përpara derisa të arrijnë qëllimet e tyre. Kur janë bashkë, ata mund të arrijnë shumë.

Sidoqoftë, këto janë dy shenja shumë kokëforta. Sipas Robyn, luftimet e tyre mund të bëhen po aq të nxehta dhe të pasionuara sa jeta e tyre seksuale. Njëkohësisht, kombinimi i Dashit impulsiv dhe Shigjetarit të paduruar mund të jetë shpërthyes dhe mund të bëjë që kjo marrëdhënie të marrë fund. Sidoqoftë, kjo është një marrëdhënie që nuk do të harrohet kurrë. “Shigjetarin me zemër të gjerë gjithmonë do të marrë mallin për energjinë pasionante dhe pozitive të Dashit”, thotë Robyn.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Kur këto dy shenja energjike bashkohen, nuk ka kurrë një moment të shurdhër. Luani është shumë krijues dhe i pëlqen të vijë me ide të reja, dhe Shigjetari është gjithmonë gati për të eksploruar dhe eksperimentuar. Ata janë partnerë të krimit. Sipas Robyn, kjo marrëdhënie është gjithashtu reciprokisht mbështetëse, dhe ato do të ndihmojnë njëri-tjetrin të rriten si profesionalisht ashtu edhe personalisht.

Sidoqoftë, të dy shenjat mund të jenë kokëfortë dhe kërkuese. Shigjetari mund të ndihet i rënduar nga nevoja e vazhdueshme e Luanit për vëmendje dhe të zgjedhë t’i japë fund marrëdhënies. Sidoqoftë, Luanët janë të vështirë të harrohen. Shigjetari do të pendohet që u nda me dikë që ata e panë si të barabartin e tyre të vërtetë.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Ju me të vërtetë nuk do të mendonit se Peshorja, shenja e partneritetit, do të bënte një ndeshje të shkëlqyeshme për shigjetarin e pavarur. Sidoqoftë, këto dy shenja shkojnë vërtet mirë. Në fakt, Welch thotë se Shigjetari me siguri do të pendohej që u nda më së shumti nga Peshorja. “Peshorja është gjithashtu optimiste, e mprehtë dhe sfiduese”, thotë ajo. Peshoret priren të jenë shumë në përputhje me nevojat e partnerit të tyre.

Nëse e dinë se si Shigjetari ka nevojë për hapësirë, nuk e kanë problem t’ua japin. Sipas Welch, marrëdhënia me Peshoren ka të ngjarë të ndihet si një aventurë në vend të mbylljes. Shigjetari do të humbasë një partner i cili me të vërtetë e kuptonte se çfarë kishin nevojë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat