A e keni ditur që djersitja e tepruar shkaktohet prej hiperhidrozës?

Life style

A e keni ditur që djersitja e tepruar shkaktohet prej hiperhidrozës?

Më: 3 mars 2021 Në ora: 23:56
Foto ilustrim

Me siguri e keni vërejtur se më shumë djersiteni gjatë verës. Vend për brengosje nuk ka, sepse natyra ofron zgjidhje.

RECETA NUMËR 1

Përbërësit: - 1 litër ujë - 4 qese çaj të gjelbër Përgatitja: Të gjithë përbërësit i vendosni në enë dhe i zieni për 15 minuta, e më pas i lini të ftohen. Me lëngun e fituar shpëlani duart, këmbët dhe nënsqetullat.

RECETA NUMËR 2

Përbërësit: - 10 miligramë uthull të mollës - 20 miligramë ujë Përgatitja: Përzieni të dy përbërësit dhe i pini çdo mëngjes në lukth të thatë, gjysmë orë para kafjallit. Jemi të sigurt se rezultatet nuk do të mungojnë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat