​Jeta shkon shpejt: Mos e bëni këtë në të tridhjetat tuaja, do të pendoheni

Life style

​Jeta shkon shpejt: Mos e bëni këtë në të tridhjetat tuaja, do të pendoheni

Më: 7 mars 2021 Në ora: 17:09
Foto ilustruese

Këto janë disa nga gjërat për të cilat shumë pendohen më vonë në jetë, mos lejoni që t'ju ndodhë kjo.

Nëse e njeh veten në këtë, ke ende kohë të rregullosh diçka në jetën tënde.

1. Ju po përpiqeni të përmbushni normat shoqërore

Ju do të ndjeni presionin e mjedisit në lidhje me atë që duhet të bëni sipas tyre, dhe nuk jeni ende - të martoheni, të keni apartamentin tuaj, fëmijët dhe një punë të përhershme. Por mos lejoni që kjo të ndikojë te ju dhe vendimet tuaja, por jetoni ashtu siç ju duket e përshtatshme. Ne nuk jemi të gjithë njësoj dhe koha e duhur për gjëra të caktuara në jetë është individuale.

2. Kaloni shumë pak kohë me prindërit

Një nga pendimet më të zakonshme që njerëzit ndiejnë pas të 30-ave është se ata nuk kanë kaluar mjaft kohë me prindërit e tyre ndërsa janë ende në pushtet dhe mund të bëjnë shumë së bashku. Ata do të dëshironin të përjetonin më shumë kënaqësi të vogla me prindërit e tyre, të tilla si shëtitja, udhëtimi ose thjesht biseda me ta.

3. Ju e vendosni punën në radhë të parë në jetë

Diçka që patjetër duhet të mbahet mend në vitet '30 është se jo gjithçka në botë është një punë, megjithëse është e rëndësishme për të ardhmen dhe ekzistencën. Mos lejoni që puna dhe karriera juaj të vijnë të parat në jetën tuaj, përpara familjes dhe miqve. Koha e kaluar me njerëz të dashur është më e çmuar se paratë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat