Si ta bëni partnerin të çmendet për ju?

Life style

Si ta bëni partnerin të çmendet për ju?

Më: 13 mars 2021 Në ora: 09:33
Ilustrim

A jeni të çmendur për të dashurin tuaj dhe doni që kjo gjë të jetë e ndërsjellë? Këtu janë disa çelësa për ta prekur atë në zemër:

Bëjeni të shkëlqejë

Një burrë duhet të jetë gjithçka për ju, kështu që pretendoni se ekziston vetëm ai në tokë. Kur ai flet, mos ja ndani sytë dhe jini të vëmendshëm ndaj tij. Flisni vetëm me fjalë pozitive, fjalët ose ndjenjat negative duhen larguar. Flisni qartë dhe tregohuni të drejtpërdrejtë. Një burrë e urren frikën, ikjen ose çdo vaktësi nga një grua.

Çdo gjë që ngjall tek ai emocione negative duhet të shmanget. Ju duhet të reflektoni dritën e tij, jo hijen. Bëjeni atë të ndihet i sigurt. Thirreni atë me emrat e bukur që ai pëlqen (dashuria ime, zemra ime, etj.), lavdërojeni pafund dhe ai do të shkëlqejë pranë jush!

Teksti i këngëve

Kaloni kohë duke biseduar së bashku. Dialogu është thelbësor për të njohur tjetrin, për të ditur se çfarë e bën atë të lumtur… Po kështu, një burrë ka një nevojë jetike për të folur në mënyrë që të përhapë energjinë e tij, të ndihet i sigurt, të flasë për gjendjet e tij shpirtërore.

Dëgjimi dhe mbështetja janë të nevojshme që ai të ndihet i dashur dhe i respektuar. Është e rëndësishme të flasësh, vetëm për kënaqësinë e të folurit… dhe për të komunikuar gëzimin e të qenit së bashku.

Duajeni përmes gjesteve tuaja

Është thelbësore t’i tregoni një mashkulli se e doni, me fjalë, por edhe me gjeste! Tregojini fizikisht që kujdeseni për të, duke e lidhur fjalimin me gjestin. Për shembull: Përqafoje dhe thuaji: “Më pëlqen të jem me ty”, “Më pëlqen të të përqafoj”.

Për ta bërë atë të shkrihet më shumë, bëjeni këtë kur nuk e pret, kur është duke bërë pazar ose kur është përsëri tek ju, vendoseni pas tij, pastaj përqafojeni rreth belit me krahët tuaj, jepini një puthje të vogël në qafë dhe pëshpëritni në veshin e tij “Më pëlqen t’ju marr në krahët e mi…”. Një gjë tjetër është t’i ofroni atij një masazh. Djemtë i duan masazhet!

Shumicën e kohës, në shtrat burri asimilon lidhjen me aktin seksual sepse është ajo që ndodh (kështu i tregoni atij se në një shtrat, nuk mendoni vetëm për të kënaqur dëshirat tuaja).

Falë kësaj, ju do të forconi fuqinë tuaj të tërheqjes me të dashurin. Ju duhet të lini që dëshira të rritet tek ai në vend që ta nxitoni. Jo vetëm që do ta sigurojë atë, por ai do t’i thotë vetes se është me të vërtetë me fat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat