Çfarë do të thotë ngjyra e thonjve ty? Ngjyrat kanë kuptime shumë të thella

Life style

Çfarë do të thotë ngjyra e thonjve ty? Ngjyrat kanë kuptime shumë të thella

Më: 22 mars 2021 Në ora: 15:08
Foto ilustrim

Mund të keni menduar se vetëm iu pëlqen ajo ngjyrë, por në fakt ajo iu reprezanton.

Lyerja e thonjve është një prej metodave më të thjeshta për të shprehur vetën.

Aplikohet lehtë dhe hiqet po aq lehtë. Por a e keni menduar ndonjëherë, pse e zgjodhët ngjyrën dhe pse?

Zakonisht të gjithë kanë një ngjyrë të preferuar tek e cila kthehen vazhdimisht, prandaj ne kemi siguruar këtu kuptimin e vërtetë që kanë ngjyrat e thonjve për personalitetin tuaj.

E kuqe – kjo ngjyrë tregon se jeni person pasionant. Mund të jeni paksa agresiv dhe emocional. E kuqja është ngjyrë e guximshme, që reprezanton guxim dhe dominancë.

Pink – ngjyra pink jep një vibe femërorë dhe tregon se jeni të buta, keni qejf të kënaqeni dhe keni një intuitë të fortë. Nuk brengoseni shumë për normat sociale dhe jeni të orientuara në karierë.

Portokalli – sfiduese dhe impulsive është natyra juaj. Jeni energjike dhe pozitive, shpeshherë shoqërohet nga entuziazmi dhe kreativiteti. Nuk iu intereson se çfarë mendojnë njerëzit për juve dhe dini si të bëni qejf.

Vjollcë – kjo ngjyrë shpreh imagjinatë dhe kreativitet të lartë. Është e shoqëruar me vetëbesim dhe individualitet. Vajzat që përdorin këtë ngjyrë janë sensuale dhe misterioze.

E kaltër – shprehë gjallëri dhe rini. Personat që preferojnë ngjyrën e kaltër në thonj janë të shoqërueshëm dhe të hapur për gjëra të reja dhe njerëz të ri në rrethin e tyre.

E zezë – mund të jeni paksa rebele, por ka më shumë për juve sesa kaq. Jeni kreativ dhe mendoni jashtë kutisë. Keni autoritet dhe seriozitet, por gjithashtu të çmendur fare.

Ngjrat neon – ju dëshironi vëmendje dhe nuk keni frikë të shfaqni këtë. Nuk frikësoheni nga asgjë, jeni energjike dhe jeta e festës. Iu pëlqen të njihni persona të ri dhe gjithashtu jeni një karakter eksplodues.

Nude – nëse kjo është ngjyra juaj e preferuar, tregon se nuk iu intereson shumë për asgjë. Nuk shqetësoheni dhe jeni një person i thjeshtë me shumë klas. Kjo tregon siguri në vete. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat