Kafsha e parë që dalloni në këtë foto fsheh një mesazh të rëndësishëm për të tashmen tuaj

Life style

Kafsha e parë që dalloni në këtë foto fsheh një mesazh të rëndësishëm për të tashmen tuaj

Më: 5 prill 2021 Në ora: 15:36
Foto ilustrim

1.Luani: Në qoftë se kafsha e parë që vutë re është luani, nuk është aspak çudi të mos gjeni këto karakteristika tek vetja: jeni i vendosur, i përgjegjshëm dhe një organizues i lindur i cili nuk i lë kurrë asgjë rastësisë. Ju pëlqen shumë kultura e debatit dhe përfshiheni gjithmonë në tema mes miqsh e të afërmish, ku shpeshherë merrni edhe rolin e liderit.

2.Shqiponja: Përgëzime për të gjithë ju që pikasët shqiponjën të parën pasi mjafton ky detaj për të kuptuar ambicien dhe vullnetin që fshihet brenda jush. Nuk mjaftoheni kurrë me atë që ju ofron e tashmja dhe jeni gjithmonë në kërkim të alternativave për një të ardhme më të mirë profesionale dhe personale, e për këtë duhet të falenderoni edhe aftësitë tuaj intelektuale dhe vendimarrëse.

3.Qeni: Familjarët dhe miqtë tuaj duhet të ndihen vërtetë fatlumë pasi kanë në rrethin e tyre një njeri kaq besnik si ju. Por, krahas besnikërisë jeni gjithashtu një dëgjues i mirë, një mik për të cilin çdokush ka nevojë në momentet e vështira dhe ato të mira. Falni shumë dashuri, por kjo gjë shpeshherë keqinterpretohet dhe e gjeni veten të lënduar dhe të tradhëtuar.

4.Macja: Kureshtja vrau macen, por jo juve ndonëse nuk mund të mohojmë që krahas natyrës suaj sociale shpeshherë fshihet edhe kurioziteti për të ditur çfarë bëjnë të tjerët. Kujdes në marrëdhëniet që krijoni me njerëzit që ju rrethojnë, mësoni të luani me rregullat e tyre dhe jo t’ju ngelë hatri për çdo gjë.

5.Peshku: Ju pëlqen të lundoni në ujëra të qetë, kjo është edhe arsyeja përse nuk ndërmerrni kurrë rreziqe apo të përdshiheni në situate aventuriere. Natyra juaj e kontrolluar dhe paqësore shpeshherë ju mbyll brenda një guacke të rehatshme nga e cila nuk doni të dilni kurrë.

6.Një pallua: Kini kujdes se mos ju bien pendët e sakaq thyhet mburoja e personit ‘’të padurueshëm’’ e narcizist që fshihet tek ju. Ju pëlqen të jeni në qendër të vëmendjes dhe t’ju përkëdhelin egon në çdo moment duke injoruar nevojat apo kërkesat e të tjerëve. Mundohuni të korrigjoni këtë sjellje tuajën pasi mund të përfundoni vetëm. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat