Ka një arsye shumë specifike prapa çdo veprimi, zgjedhjeje, sjelljeje

Life style

Ka një arsye shumë specifike prapa çdo veprimi, zgjedhjeje, sjelljeje

Më: 8 prill 2021 Në ora: 12:29
Foto ilustrim

Kërkojeni atë! Në vend që të mbyteni në pendim, në zhgënjim, në mungesë faljeje nëse zgjedhja nuk ishte e mirë, kërkoni përsenë e bërjes së asaj në atë mënyrë. Mos u bë budalla! Do të gjeni një arsye për botën racionale dhe një arsye për botën delikate. Ndoshta në planin e vërtetë ju lëkundur frika, një plagë apo një nevojë.

Në nivelin delikat, ju ka tronditur karma, daimoni, ana e errët në të cilën përfunduam kur prindërit tanë nuk na dhanë pëlqimin e tyre, njohjen e tyre dhe pastaj ne vetë-sabotojmë, vetë-dëmtohemi, vetë-ndëshkojmë veten. Sepse ne bëjmë të mos ndjeheni meritues për të mirën, dashurinë, vlerën dhe gjithashtu të rreshtoheni me karmën.

Mos shpenzoni kohë dhe energji në kundërakuzat se ishit i dobët, se mund të kishit vepruar ndryshe, që duhet të kishit …

Thuaji vetes të vërtetën.

Ajo që bëtë në botën reale ishte ajo që vendosët të bëni në botën delikate.

Shikoni arsyen, lëreni jashtë.

Do t’ju zbulojë gjëra që janë shumë të rëndësishme për ju.

Nuk ka asgjë për të falur, por gjithçka për të kuptuar dhe mirëpritur.

Gjithçka duhet të përqafohet me dashuri, dhembshuri, respekt për atë që ishe në atë kohë dhe për zgjedhjet kundër teje që vullnetarisht përshtatesh edhe në mënyrë të pavetëdijshme.

Vetëm duke kuptuar të gjitha këto mund të ecni përpara, nuk mund ta përsërisni më atë përvojë të vetëmohimit dhe refuzimit ndaj jush, sepse do ta keni nxjerrë në dritë të keqen brenda.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat