Kombinimi i ngjyrave – pasqyrë e shijes suaj

Life style

Kombinimi i ngjyrave – pasqyrë e shijes suaj

Më: 10 prill 2021 Në ora: 15:17
Foto ilustrim

Trendët e llojllojshëm të imponojnë dukshëm se cilat ngjyra aktualisht barten, cilat jo. Prandaj, ndonjëherë nuk është e thjeshtë t’i bashkosh ngjyrat në kombinimin i cili është i përshtatshëm

Po ju japim këshilla se cilat ngjyra më së miri përshtaten dhe si t’i ndjekim trendët sa më thjesht me angazhim minimal.

Ngjyra kamel dhe e zezë – është jashtëzakonisht e popullarizuar dhe gjithnjë e më shumë shihet në kombinimet e ndryshme të modës dhe stileve – nga pak kombinim i ngjyrave është më i theksuar, i cili ka efekt të shkëlqyeshëm.

Blu e errët dhe ‘burgundy’ – një kombinim pak më i guximshëm i ngjyrave që ka një efekt të shkëlqyeshëm për të gjithë ata që preferojnë stilin ‘vintage’.

E gështenjta dhe e gjelbra – e gjelbra është ngjyrë në trend, ndërkaq në kombinim me të gështenjtën duket shkëlqyeshëm, edhe kur është fjala për stilin komod dhe stilin afarist.

E zeza dhe e bardha – kombinim i cili gjithmonë është në trend dhe në modë është njëkohësisht edhe kombinim i ngjyrave me të cilin nuk do të gaboni. Prandaj, nëse keni dilema, ky kombinim është zgjidhja ideale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat