Horoskopi javor 12-18 prill 2021: Venera hyn tek Demi, ja cilat shenja do të buzëqeshin

Life style

Horoskopi javor 12-18 prill 2021: Venera hyn tek Demi, ja cilat shenja do të buzëqeshin

Më: 10 prill 2021 Në ora: 16:03
Foto ilustrim

Këtë javë planeti Venus do të braktisë shenjën e Dashit për të hyrë në atë të Demit: dashuria do të buzëqeshë në të gjitha shenjat e tokës dhe më gjerë!

Zbuloni me ne se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë! 

Dashi: lajmet vijnë së shpejti!

I dashur Dash, deri të mërkurën mund të mbështeteni tek Venusi në shenjën tuaj , e cila do t'ju japë një fillim të javës plot dashuri dhe pasion. Për më tepër, falë bashkimit të planetit Mërkur, do të ketë lajme të mira edhe në fushën e punës. E hëna do të jetë një ditë super me fat falë hënës që shkëlqen në shenjën tuaj. Megjithatë, të dielën do të jeni nervoz dhe  mund të lindin disa diskutime në familje.

Demi: mirë se erdhe, Venus!

I dashur Demi, a jeni gati ta mirëprisni Venusin në shenjën tuaj. Duke filluar nga e mërkura, planeti i dashurisë do të shkëlqejë së bashku, gati për t'ju sjellë shumë lajme të bukura në fushën e ndjenjave. Për më tepër, të martën dhe të mërkurën, hëna do të jetë gjithashtu shenja juaj : ato do të jenë dy ditë me shumë fat dhe shumë, shumë te apasionuar! Sidoqoftë, vëmendje në vendin e punës, ku mund të ndodhë ndonjë ngadalësim ...

Binjakët: kaq shumë forcë!

Të dashur Binjakë, edhe një javë me forcë të madhe për shenjën tuaj : Marsi do t'ju japë energji për të shitur! Për më tepër, midis të enjtes dhe të premtes, hëna do të jetë gjithashtu e bashkuar: ato do të jenë dy ditë super fatlume, plot mundësi të reja. Mërkuri favorizon marrëdhëniet ndërpersonale. Ndikimi i dobishëm i Venusit deri të mërkurën ju jep fat në dashuri.

Gaforrja: paqja kthehet në dashuri!

E dashur Gaforre, këtë javë - duke filluar nga e mërkura - më në fund do të jeni në gjendje të gjeni pak qetësi në fushën sentimentale: planeti Venus do të kthehet të veprojë në favorin tuaj, duke ju dhënë ditë plot dashuri dhe pasion! Dita e dielë veçanërisht do ta bëjë zemrën tuaj të rrahë më shpejt. Ngadalësimet dhe diskutimet në vendin e punës.

Luani: mbështetuni tek Mërkuri!

I dashur Luan, fatkeqësisht këtë javë planeti Venus do t'ju kthejë shpinën. Duke filluar nga e mërkura, mund të lindë një tension tjetër në jetën tuaj si çift. Megjithatë, në shërim, në vendin e punës, ku do të favorizoheni nga një Mërkur i shkëlqyeshëm, i gatshëm t'ju japë mundësi të reja ose kontakte të reja. Ditët e hënës së keqe: e martë dhe e mërkurë.

Virgjëresha: gati për të të lënë?

E dashur Virgjëreshë, këtë javë planeti i dashurisë do t'ju buzëqeshë përsëri! Duke filluar nga e mërkura, Afërdita do të jetë në anën tuaj, e gatshme t'ju japë shumë emocione, madje edhe një celibrim. Marsi në një pozitë të pafavorshme, megjithatë, mund t'ju bëjë të ndiheni pak më shumë i lodhur, sidomos në punë. Ditët e pushimit: e enjte dhe e premte.

Peshorja: një psherëtimë lehtësimi!

E dashur Peshore, gati të marr frymë të mirë lehtësimi? Më në fund këtë javë Venusi nuk do të jetë më në kundërshtim me shenjën tuaj! Duke filluar nga e mërkura, do të jeni në gjendje të gjeni qetësinë si një çift që meritoni. Veçanërisht i qetë, me një hënë të bukur të favorshme, do të jenë ditët e enjte, e premte dhe e shtunë. 

Akrepi: Venusi përballë ...

I dashur Akrep, fatkeqësisht këtë javë Venusi do të vijë në kundërshtim me shenjën tuaj. Duke filluar nga e mërkura, planeti i dashurisë do t'ju japë një kohë të vështirë dhe do të jetë e lehtë të dorëzoheni në disa grindje më shumë. Kini kujdes gjithashtu nga kundërshtimi i hënës të martën dhe të mërkurën, kur rrezikoni të ndiheni veçanërisht të stresuar dhe të lodhur. Rikuperimi i energjisë në fundjavë.

Shigjetari: çfarë stresi!

I dashur Shigjetar, kjo javë rrezikon të jetë ende mjaft e rëndë për shenjën tuaj e cila, përveç kundërshtimit të Marsit, do të duhet të durojë edhe atë të hënës të enjten, të premten dhe të shtunën. Do të ketë stres dhe nervozizëm, por në fund të fundit do të jeni akoma në gjendje të arrini qëllimet tuaja. Fusha e punës, në veçanti, do të favorizohet nga një Mërkur i bukur dhe nga Jupiteri në një aspekt të favorshëm.

Bricjapi: Venusi kthehet në anën tuaj!

I dashur Bricjap, këtë javë më në fund planeti i dashurisë do të kthehet të veprojë në favorin tuaj ! Nëse në javët e fundit situata juaj sentimentale ka qenë mjaft e hutuar ose ka pasur shumë diskutime me partnerin tuaj, duke filluar nga e mërkura mund të gjeni qetësi në jetën tuaj në çift. Fatkeqësisht, disa probleme do të vazhdojnë t'ju mundojnë në vendin e punës. 

Ujori: tensione me partnerin ...

I dashur Ujori, fatkeqësisht, duke filluar nga e mërkura, planeti Venus do të ndalojë së favorizuari dhe do t’ju ​​kthejë shpinën: në javët e ardhshme mund të lindë një tension tjetër me partnerin tuaj ose mund të ndodhë një rënie e pasionit ... Në punë, megjithatë, ju vazhdoni të jeni ndër të preferuarit e zodiakut , me Merkurin dhe Jupiterin në krah, të gatshëm t'ju sjellin sukses në çdo përpjekje. Ditët e pushimit: e martë dhe e mërkurë.

Peshqit: Venera ju buzëqesh!

Të dashur Peshq, duke filluar nga e Mërkura, planeti Venus do të kthehet për t'ju buzëqeshur! Një kohë shumë me fat po fillon për ju kur bëhet fjalë për ndjenjat. E diela do të jetë veçanërisht romantike dhe pasionante, me një hënë të bukur gjithashtu në anën tuaj. Sidoqoftë, në punë pritet pak më shumë lodhje për shkak të pozicionit të pafavorshëm të Marsit. Ditët e hënës nervoze: e enjte dhe e premte.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat