8 shenja që tregojnë se ai mendon gjatë gjithë kohës për ty

Life style

8 shenja që tregojnë se ai mendon gjatë gjithë kohës për ty

Më: 12 prill 2021 Në ora: 09:54
Ilustrim

A jeni vazhdimisht në kokën e tij? Dëshironi të besoni që i dashuri juaj ju ka në mendje gjatë gjithë ditës? Dije se ka shenja që nuk gënjejnë. Këto janë të dhëna që do t’ju tregojnë se ai ka sy vetëm për ju dhe se e gjithë vëmendja e tij është te ju. Pak përkëdhelje, dhurata, fjalë të ëmbla, butësi… me pak fjalë, duhet merren parasysh disa pika të rëndësishme për të ditur nëse partneri juaj është vërtet i dashuruar. Është koha për t’i dhënë fund dyshimeve…

Ai dërgon mesazhe që ju bëjnë të buzëqeshni

Një djalë që gjen kohë për të të dërguar mesazh është një person me të vërtetë i kujdesshëm, edhe pse mund të jetë rutinë. Për më tepër, kur ai i dërgon këto mesazhe, ai tashmë ka parasysh fytyrën tuaj të ndriçuar nga buzëqeshja. Nëse ai përpiqet gjithashtu të jetë qesharak në mënyrë që t’ju bëjë të qeshni, ai me të vërtetë kujdeset për ju. Me siguri, ai nuk do ta bënte kurrë këtë nëse nuk do ta donte buzëqeshjen tuaj.

Ai ju jep shpesh dhurata

Atij i pëlqen të të befasojë dhe për të gjetur atë element të befasisë në fytyrën tënde, ai gjithmonë do të sjellë diçka kur të kthehet në shtëpi. Ai mund të marrë një çokollatë, lule të bukura ose diçka tjetër që i keni thënë. Sigurisht, ai kujdeset për ju gjatë gjithë kohës dhe dëshiron t’ju kënaqë në çdo mënyrë. Sidoqoftë, ajo që ka rëndësi është vëmendja, jo befasia që ju jep.

Ai ju dëgjon

Një djalë që dëgjon të dashurën e tij është i rrallë. Por nëse partneri juaj është shumë i vëmendshëm ndaj gjithçkaje që thoni, kjo është për shkak se ai ju do dhe e merr seriozisht gjithçka që ju shqetëson. Në mënyrë që të dini se ai i kushtoi vëmendje bisedës suaj, ai do ta ndjekë atë. Për shembull, ju mund t’i keni thënë atij që jeni të shqetësuar për një takim biznesi. Pas takimit, ju takoheni përsëri dhe ai ju pyet menjëherë nëse gjithçka shkoi mirë. Kjo është një shenjë që ai me të vërtetë kujdeset për ju dhe gjithçka që bëni.

Ai ju sjell gjithçka

Kur burri juaj kalon në një dyqan dhe zbulon një objekt si ai që keni blerë së bashku, pa pritur, ai ju dërgon disa fjalë me mesazh vetëm për t’ju thënë se ai ka gjetur të njëjtin që ju keni blerë. Ose në rast të kundërt ai do ti bëjë fotografi, do ta postojë në rrjetet sociale dhe do t’ju etiketojë në imazh. Kjo tregon se për të, çdo moment i kaluar me ju është i paharrueshëm dhe ai u jep atyre një vlerë shumë të çmuar.

Ai vazhdon t’ju shkruajë

Një burrë i dashuruar ju shkruan sapo zgjohet, sepse gjëja e parë që mendon jeni ju. Ai bën të njëjtën gjë para se të shkojë në shtrat. Ju jeni të sigurt se ai mendon për ju 24 orë në ditë.

Ai ka një kujtesë shumë të mirë

Ai kujton secilën prej të gjitha datave të rëndësishme që bënë historinë e marrëdhënies tuaj. Është takimi juaj i parë, shkëmbimi i numrave tuaj të telefonit, puthja juaj e parë dhe shumë të tjera.

Ai ju lajmëron kur është duke dalë

Një burrë i dashuruar dëshiron t’ju njoftojë se ju jeni akoma në mendjen e tij edhe nëse nuk jeni së bashku. Ai gjithmonë ju shkruan kur shkon diku pa ju, për shembull, kur shkon në ahengje me miqtë e tij, kur shkon në një udhëtim pune ose kur është me familjen e tij. Në kohë të tilla, ju vijnë vazhdimisht fjalë si “Më mungon”, provë që tregojnë se ai po mendon vazhdimisht për ju.

Dhuratat që ai ju jep ju verbojnë

Partneri juaj ju jep gjithmonë dhurata dhe jo vetëm ndonjë. Dhuratat e tij janë të personalizuara për ju. Sapo t’i hapni, ju ndiheni sikur ajo që i jepni partnerit tuaj nuk është shumë në krahasim me atë që ai ju ka dhënë. Ai e di lehtësisht se çfarë do t’ju bëjë të lumtur, sepse ai ju njeh shumë mirë dhe di se çfarë ju pëlqen më shumë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat