Disa gra kanë detin në shpirtin e tyre, dhe jetojnë gjithmonë përtej horizonteve

Life style

Disa gra kanë detin në shpirtin e tyre, dhe jetojnë gjithmonë përtej horizonteve

Më: 19 prill 2021 Në ora: 12:55
Foto ilustrim

Disa gra kanë detin në shpirtin e tyre, dhe jetojnë gjithmonë përtej horizonteve. Pasionante, të thella, jashtë skemave, kokëforta, të shqetësuara, të paparashikueshme. Janë të forta dhe të vendosura, të udhëhequr nga timoni i guximit.

Ato nuk i tremben stuhisë dhe dinë të përqafojnë erën dhe të kapërcejnë valët.

Dinë t’u tregojnë të tjerëve dritat e tyre por edhe zonat e tyre në hije, sepse janë të vështira, të munduara, të thella, kanë stuhi në shpirtin e tyre.

Ato janë gra që nuhasin erë deti dhe ujë të kripur, që dinë të marrin frymë nga stuhitë dhe pafundësia.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat