Të prirur për depresion – Shenjat më pesimiste të horoskopit

Life style

Të prirur për depresion – Shenjat më pesimiste të horoskopit

Më: 6 maj 2021 Në ora: 09:24
Foto ilustrim

Duhet t’i buzëqeshin jetës; këto shenja zodiakale janë në luftë me pesimizmin.

Protagonistët e sotëm janë shenjat zodiakale që duhet të buzëqeshin më shumë dhe të lënë mënjanë depresionin. Bëhet fjalë për 4 personalitete që janë padyshim më të prirura për t’u depresionuar dhe trishtuar më shumë se të tjerët.

Faji i tyre kryesor? Autokritika, pesimizmi, vetëvlerësimi i ulët dhe varësi e tepruar nga njerëzit e tjerë. Le të zbulojmë cilat shenja duhet të mësojnë artin e buzëqeshjes.

Peshqit

Ndër këto shenja, kjo ka më shumë të ngjarë të vuajë nga depresioni. Peshqit janë persona shumë të sjellshëm dhe të dashur, por shumë të prirur ndaj vetë-shkatërrimit. Vizioni i tyre për botën është shumë i ndryshëm nga realiteti dhe përfundon duke i zhgënjyer shpesh ata. Ata që i njohin e dinë që buzëqeshja në fytyrën e tyre krijohet për të mos shqetësuar të tjerët, pothuajse asnjëherë nuk është e sinqertë. Si mund të buzëqeshni më shumë? Filloni të ndaloni së kënaquri të tjerët.

Gaforrja

Tendenca e Gaforres për depresion dhe errësirë është e njohur. Ashtu si karakteri i tij i dhembshur, i kujdesshëm dhe i sjellshëm. Gaforrja është ‘nëna’ e zodiakut dhe herë pas here do të donte që dikush të kujdesej edhe për të. Për të buzëqeshur më shumë, ka nenvojë për kujdes dhe dashuri. Kura për trishtimin e saj është të rrethohet me miqtë dhe familjarët që janë mbështetës dhe mund të simpatizojnë ndjenjat e tij.

Bricjapi

Një tjetër shenjë e zodiakut e prirur ndaj depresionit. Megjithëse ka zakon të jetë i qetë nën presion, emocionet e shtypura nuk e lënë të buzëqeshë.

I zymtë dhe i mbullur, trishtimi dhe humori i keq nuk janë ndonjë problem i madh për të. Sidomos për faktin se ai ndihet përgjegjës për gjithçka dhe për të gjithë dhe rrallë mbështetet tek njerëzit e tjerë.

Akrepi

Akrepi është një shenjë që i ndien emocionet në mënyrë të thellë dhe intensive, kështu që nuk është për t’u habitur që buzëqesh më pak se shenjat e tjera të zodiakut. Shumica e faktorëve që shkaktojnë trishtimin të cilin herë pas here sulmon akrepin janë vetmia, humbjet dhe ndarjet.

Sidoqoftë, është shumë e vështirë për të të pranojë se është i dëshpëruar për shkak se e tmerron fakti që dikush mund ta përdorë trishtimin kundër tij. Duhet të mësojë të kontrollojë emocionet dhe mbase t’i besojë një miku ose dikujt të afërt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat